کد خبر: ۴۸۸۸۱
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۱
در معاملات روز جاری صورت می گیرد؛
در معاملات روز جاری بورس انرژی گاز مایع صنعتی پتروشیمی بندرامام در رینگ بین الملل بازار فیزیکی عرضه می شود.
به گزارش ملت بازار، در جریان معاملات روز گذشته بورس انرژی کالاهای پنتان پلاس پتروشیمی پارس، آيزوفيد، آيزوريسايكل، نفتای سنگین تصفیه نشده، بلندینگ نفتا حلال 410 و حلال 404 پالايش نفت شیراز، متانول پتروشیمی فن آوران و شیراز، میعانات گازی پالایش گاز خانگیران در سه گرید (TP-200)، (TP-400) و (S-500برش سنگین پتروشیمی جم، قطران (عمده) ذوب آهن اصفهان و حلال 410 پالايش نفت آبادان در رینگ داخلی و حلال 402 پالايش نفت تبريز در رینگ بین‌الملل بازار فیزیکی مورد عرضه قرار گرفتند.

 کل معاملات صورت گرفته در این عرضه‌‌‌ها و عرضه‌های مازاد معادل 16,937 تن به ارزش قریب به 215 میلیارد و 639 میلیون ریال بود.

همچنین بازار برق شاهد معامله 5,768 قرارداد معادل 83,376 مگاوات ساعت به ارزش بیش از 27 میلیارد و 569 میلیون ریال بود.

در آغاز جلسه معاملاتی روز سه شنبه نمادهاي بار پيك روزانه، بار پايه روزانه، ميان باري روزانه و كم باري روزانه 14 بهمن 95 گشايش یافتند و همچنین نمادهاي بار پيك روزانه، بار پايه روزانه، ميان باري روزانه و كم باري روزانه 18 دی 95 و بار پيك هفتگی، بار پايه هفتگی، ميان باري هفتگی و كم باري هفتگی 18 دی 95 در پايان جلسه معاملاتي متوقف شده و فرآيند تحويل آن ها آغاز شد.

در تابلوی سلف موازی استاندارد نیز برای قراردادهای با سررسید یک سال و بیشتر در بازار مشتقه بورس انرژی در کلیه نمادهای فعال 5,867 قرارداد با ارزش بیش از 22 میلیارد و 531 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت.

در مجموع ارزش کل معاملات بورس انرژی به 265 میلیارد و 740 میلیون ریال بالغ شد. با احتساب معاملات روز سه شنبه ارزش کل معاملات بورس انرژی در سال جاری از مرز 30 هزار میلیارد ریال عبور کرد که در این بین 55 درصد از این ارزش مربوط به بازار فیزیکی و 45 درصد بازار مشتقه است.

بنابراین گزارش، در جلسه معاملاتی امروز علاوه بر معاملات مستمر در بازار قراردادهای سلف موازی استاندارد برق و قراردادهای سلف موازی استاندارد با سررسید یک سال و بیشتر در بازار مشتقه، می‌توان به عرضه کالای گاز مایع صنعتی پتروشیمی بندرامام در رینگ بین الملل (محموله های دریایی کوچک) بازار فیزیکی اشاره کرد.

انتهای مطلب

نام:
ایمیل:
* نظر: