کد خبر: ۴۹۲۷۴
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۵ - ۰۹:۱۸
جزییات دومین عرضه اولیه فرابورس به روش ثبت سفارش اعلام شد.
جزییات دومین عرضه اولیه به روش ثبت سفارش اعلام شدبه گزارش ملت بازار، بعد از عرضه اولیه نخستین شرکت به روش ثبت سفارش که دیروز با شرکت فرابورسی پاکدیس انجام شد، شرکت فرابورس زمان و شرایط دومین عرضه اولیه سهام ریل سیر کوثر به روش جدید را سه شنبه 21 دی اعلام کرده اما با توجه به درگذشت ناگهانی آیت الله هاشمی رفسنجانی و اعلام تعطیلی روز سه شنبه، این تصمیم به زمان دیگری موکول خواهد شد.

با این اوصاف با نهایی شدن این برنامه ، قرار است 47 میلیون و 182 هزار و 31 سهم «حسیر» معادل 10 درصد در بازار دوم معاملات فرابورس عرضه اولیه شود.

براساس این گزارش، در این واگذاری حداکثر سهام قابل خرید برای هر فرد حقیقی و حقوقی 1000 سهم با دامنه خرید 190 تا 209 تومانی هر سهم تعیین شده و مانند عرضه اولیه «غدیس» زمان ثبت سفارش با پیغام ناظر در روز عرضه ( احتمالا بین ساعت 10 تا 12) تعیین خواهد شد.

شرکت ریل سیر کوثر سود هر سهم سال مالی جاری را با سرمایه اسمی بیش از 47 میلیارد تومانی، 157 ریال پیش بینی کرده و اخیرا از پوشش 75 درصدی سود در عملکرد 9 ماهه خبر داده است.

در ترکیب سهامداری این شرکت، 6 سهامدار حقیقی از جمله محمد هاشمی نماینده دوره های 6 و 7 مردم سیرجان و بردسیر (با مالکیت مستقیم و غیر مستقیم 22.4 درصدی و از طریق رضا و حسین هاشمی) حضور دارند و شرکت طلوع تجارت خلیج فارس با 16.8 درصد ، تنها سهامدار حقوقی آن است. دو خانواده عزت آبادی پور هم در مجموع 40.8 درصد و کریمی مکی آبادی با 20 درصد، سهام آن را در اختیار دارند.

براساس این گزارش، در این رابطه افسانه اروجی مدیر عملیات بازار و اعضا شرکت فرابورس، 10 نکته را به شرح زیر اعلام کرده است.
انتهای مطلب

نام:
ایمیل:
* نظر: