کد خبر: ۴۹۳۲۳
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۱
در معاملات روز چهارشنبه هفته جاری در بورس انرژی بیش از 9 هزار تن نفتا در رینگ داخلی مورد عرضه قرار می گیرد.
به گزارش ملت بازار، در حالی قرار بود 9 هزار تن نفتا در رینگ داخلی بورس انرژی در معاملات فردا عرضه شود که به دنبال تعطیلی رسمی به دلیل درگذشت آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی به نظر می رسد این عرضه به روز چهارشنبه موکول شود.

همچنین در جریان معاملات روز گذشته بورس انرژی بازار برق شاهد معامله 8،237 قرارداد معادل 140،948 مگاوات ساعت به ارزش بیش از 46 میلیارد و 607 میلیون ریال بود.

در آغاز جلسه معاملاتی، نمادهاي بار پيك روزانه، بار پايه روزانه، ميان باري روزانه و كم باري روزانه 19 بهمن 95 گشايش یافتند و همچنین نمادهاي بار پيك روزانه، بار پايه روزانه، ميان باري روزانه و كم باري روزانه 23 دی 95 در پايان جلسه معاملاتي متوقف شده و فرآيند تحويل آن ها آغاز شد.

در تابلوی سلف موازی استاندارد نیز برای قراردادهای با سررسید یک سال و بیشتر در بازار مشتقه بورس انرژی، در کلیه نمادهای فعال 6،470 قرارداد با ارزش بیش از 24 میلیارد و 704 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت.

در مجموع ارزش کل معاملات روز یکشنبه بورس انرژی به 71 میلیارد و 311 میلیون ریال بالغ شد.

بنابراین گزارش، در جلسه معاملاتی امروز علاوه بر معاملات مستمر در بازار قراردادهای سلف موازی استاندارد برق و قراردادهای سلف موازی استاندارد با سررسید یک سال و بیشتر در بازار مشتقه، می‌توان به عرضه کالاهای آیزوفید، آیزوریسایکل، حلال 404، بلندینگ نفتا حلال 410 و نفتای سنگین تصفیه نشده پالایش نفت شیراز، حلال 410 پالایش نفت آبادان، نفتای سبک پالایش نفت بندرعباس، نفتای سبک و سنگین پالایش نفت تهران در رینگ داخلی و گاز مایع خام پالایش گاز ایلام در رينگ بین‌الملل بازار فیزیکی اشاره کرد.

انتهای مطلب

نام:
ایمیل:
* نظر: