کد خبر: ۴۹۳۶۸
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۴
مدیرعامل شرکت بورس در جمع مدیران تالارهاى منطقه ای خبر داد:
در جریان نشست تبیین جایگاه تالارهاى منطقه اى که با حضور مدیران بورس های کشور و تالارهاى منطقه اى برگزار شد، مدیرعامل شرکت بورس اعلام کرد: ٣٠ درصد معاملات بازار سرمایه در استان ها و مناطق کشور انجام مى شود.
به گزارش ملت بازار، صبح امروز نشستى با عنوان «تبیین جایگاه تالارهاى منطقه اى» با حضور شاپور محمدى رییس سازمان بورس و اوراق بهادار، مدیران ارشد بازار سرمایه و همچنین مدیران تالارهاى منطقه اى برگزار شد. در این نشست رییس سازمان بورس و اوراق بهادار ضمن استماع مسائل پیش روى تالارهاى استانى به ایراد سخن پرداخت.

در ابتداى این دیدار شاپور محمدى ضمن تسلیت به مناسبت درگذشت آیت الله اکبر هاشمى رفسنجانى رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، به مدیران تالارهاى استانى برای حضور در این نشست، خوشامد گفت و اظهار داشت: همواره مدیران اجرایى استان ها و نمایندگان مجلس شوراى اسلامى به اهمیت و نقش تالارهاى استانى در بازار سرمایه تاکید کرده اند.

وی گفت: تالارهاى استانى نماد و سفیر بازار سرمایه در مناطق مختلف کشور هستند و یکى از مهمترین وظایف تالارهاى استانى فرهنگ سازى و آموزش است.

رییس سازمان بورس نقش تالارهاى استانى در بازار سرمایه را مثبت دانست و گفت: تالارهاى استانى نماد و سفیر بازار سرمایه در مناطق مختلف کشور هستند و یکى از مهمترین وظایف تالارهاى استانى فرهنگ سازى و آموزش حوزه بازار سرمایه است و ما همه تلاش خود را براى افزایش تعامل ارکان بازار سرمایه و نهادهاى مختلف اجرایى با تالارهاى استانى به کار خواهیم گرفت.

توسعه تالارهاى منطقه اى

محمدى با تاکید بر ضرورت تقویت تالارهاى استانى، به نقش نظارتى آنها اشاره کرد و گفت: رصد بازار سرمایه در راستاى افزایش شفافیت و جلوگیرى از تخلفات استانى مى تواند با کمک تالارهاى منطقه اى به حداکثر برسد و نقش و جایگاه این تالار ها باید روشن و مشخص باشد.

سخنگوى سازمان بورس به مدیران تالار هاى استانى بازار سرمایه توصیه کرد: حفظ اعتماد فعالین بازار سرمایه مهمترین اصل سازمان است و باید براى آن تلاش گسترده ای کرد.

به گفته وی، سازمان بورس تا حد توان به توسعه تالارهاى منطقه اى کمک خواهد کرد.

صدور یک میلیون کد سهامداری

سپس حسن قالیباف اصل مدیر عامل بورس تهران در نشست مدیران تالارهاى استانى گفت: بورس هاى منطقه اى، نماینده همه بخش هاى بازار سرمایه در مناطق مختلف کشور هستند و فعالیت آنها از فرهنگ سازى تا فرآیند داد و ستد را در برمی گیرد و انصافا در این مسیر تلاش گسترده اى نیز داشته اند.

وى افزود: بر اساس آمارها حدود ٣٠ درصد معاملات بازار سرمایه در استان ها و مناطق کشور انجام مى شود و همچنین یک میلیون کد سهامدارى از طریق تالارهاى استانى صادر شده است.

مدیرعامل بورس تهران با تاکید بر اهمیت فرهنگ سازى در بازار سرمایه بیان داشت: تالارهاى استانى ٣٠٠٠ دقیقه برنامه تلویزیونى و ٦٢٠٠ دقیقه برنامه رادیویى تولید کرده اند و ارتباط با دانشگاه ها و برگزارى سمینارها از مهمترین اقدامات فرهنگى آنها بوده است.

وى با بیان اینکه تالارهاى استانى در ٢٢ منطقه فعالیت می کنند تاکید کرد: این تالارها مى توانند رشد و توسعه بازار سرمایه را به همراه داشته باشند و باید بیش از پیش به آنها توجه داشت.

در ادامه، امیر هامونى مدیر عامل فرابورس هم با تاکید بر اینکه گسترش ارتباط فرابورس و تالارهاى استانى یکى از استراتژى هاى مهم فرابورس است گفت: تا کنون ٣٥٠ مورد بازرسى دفاتر کارگزاران استانى از سوى همکاران ما در تالارهاى منطقه اى صورت گرفته و نتایج مثبتى به همراه داشته است.

پاسخگویى به فعالین استانى

سید علی حسینى مدیر عامل بورس انرژى عنوان کرد: وظایف بازار سرمایه به سه دسته توسعه اى، نظارتى و اجرایى قابل تقسیم است و بخش هاى توسعه اى و نظارت باید با کمک بورس ها و تالار هاى منطقه اى صورت گیرد.

وى ادامه داد: پاسخگویى به فعالین استانى بازار سرمایه یکى از مهمترین وظایف تالارهاى منطقه اى است که به حفظ اعتماد جمعى منجر خواهد شد.

در پایان علی سعیدى عضو هیات مدیره سازمان بورس به اهمیت تالارهاى منطقه اى اشاره و همچنین بر لزوم برگزارى نشست هاى بیشتر براى هماهنگى تالارهاى استانى با سازمان بورس تاکید کرد و افزود: باید به تالارهاى منطقه اى کمک کرد تا آنها بتوانند نقش خود را به خوبى ایفا کنند.

بنابراین گزارش، در این نشست موضوعاتى همانند جایگاه تالارهاى استانى، چالش هاى تالارهاى منطقه اى و چالش هاى فعالین استانى بازار سرمایه، نظارت، افزایش اختیار تالارهاى استانى و نقش این تالارها در تامین مالى بنگاه هاى اقتصادى مطرح شد.

انتهای مطلب

منبع: سنا
نام:
ایمیل:
* نظر: