کد خبر: ۴۹۴۰۶
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۵ - ۱۶:۵۰
«ملت بازار» گزارش می دهد :
در جریان معاملات امروز بورس، معامله گران تحت تاثیر درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی معاملات کم رونقی را تجربه کردند به طوری که نماگر بازار با افت 224 واحدی در محدوده 78 هزار و 609 واحد قرار گرفت تا به پایین ترین رقم در 2 ماه اخیر برسد.
به گزارش ملت بازار، همانطور که در چشم انداز بامدادی اشاره شد روند معاملات امروز بازار سهام تحت تاثیر در گذشت آیت ا.. هاشمی رفسنجانی و همچنین عزای عمومی و تعطیلی فردا قرار گرفت و حجم و ارزش داد وستدها با افت قابل توجهی مواجه شد به طوری که با حذف معاملات بلوکی ارزش معاملات امروز به زیر 90 میلیارد تومان رسید.

همچنین روند نزولی چند روز اخیر شاخص باعث شد این متغیر با پشت سر گذاشتن سطوح حمایتی پیش روی خود به پایین ترین رقم در 2 ماه اخیر برسد. این در حالی است که حجم عرضه ها شدیدا رشد داشته و قیمت سهام شرکت ها نیز به پایین ترین سطح خود رسیده است.

با این وجود در جریان معاملات امروز از میان 429 نماد فعال در دو بازار معاملاتی بورس و فرابورس 253 نماد در قیمت های منفی، 151 نماد در قیمت های مثبت و 25 نماد بدون تغییر نسبت به روز گذشته به کار خود خاتمه دادند.

به این ترتیب در پایان معاملات امروز در حلی که نمادهای «خودرو، شپنا و فارس» با افت 37، 22 و 16 واحدی بیشترین تاثیر منفی و تک سهم «کچاد» با رشد 24 واحدی بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس داشت. این متغیر با ریزش 224 واحدی مواجه و به 78 هزارو 609 واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز با افت 632 واحدی در محدوده 15 هزارو 263 واحد قرار گرفت.

همچنین ارزش روز بازار سهام شرکت های بورسی با کاهش 900 میلیارد تومانی به 330 هزارو 787 میلیارد تومان رسید.

بنابر این گزارش، در پایان معاملات امروز 857 میلیون سهم و اوراق بهادار به ارزش 196 میلیارد تومان در 46 هزار و 103 دفعه بین سهامداران داد و ستد شد که «کاذر» با صف فروش 13 میلیونی بیشترین حجم عرضه و «غاذر» با صف خرید 6 میلیونی بیشترین میزان تقاضا را از آن خود کرد.

همچنین «خپارسح» با داد و ستد 295 میلیون سهم بیشترین حجم معاملات و «فاذر» با ارزش 9.5 میلیارد تومان بیشترین ارزش معاملات را از آن خود کردند.از مهم ترین رویدادهای امروز بازار سهام می توان به توقف نمادهای «شبریز، غگل، ثامان، ونیرو، چکاوه و ثاخت» اشاره کرد.

فرابورس

روند معاملات امروز فرابورس نیز همانند بورس با افزایش عرضه و افت شاخص همراه شد و در نهایت در حالی که نمادهای «مارون، میدکو، هرمز، شاوان و دماوند» بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص داشتند با افت 8 واحدی مواجه و در «827 واحد به کار خود خاتمه داد.

ارزش روز بازار سهام شرکت های فرابورس در دو بازار معاملاتی اول و دوم نیز به 50 هزارو 588 میلیارد تومان رسید.

به این ترتیب در پایان معاملات امروز 325 میلیون سهم و اوراق بهادار به ارزش 151 میلیارد تومان در 21 هزارو 670 دفعه بین سهامداران داد وستد شد که «غشهداب» با داد و ستد 16 میلیون سهم بیشترین حجم معاملات و «شلیا» با ارزش 7.4 میلیارد تومان بیشترین ارزش معاملات را از آن خود کرد.

از مهم ترین رویدادهای امروز فرابورس می توان به موکول شدن عرضه اولیه «حسیر» به روز چهارشنبه و همچنین بازگشایی نماد «شلیا» اشاره کرد.

سیری در میان صنایع بازار

در جریان معاملات امروز اکثر صنایع بازار روند نزولی در پیش گرفته و دچار افت شدند با این وجود کانی های فلزی نیبت به سایر صنایع معاملات پر رونق تری داشت.

خودرویی ها

روند معاملات خودرویی ها کاملا نزولی بود و نمادهای این گروه با افت قابل توجهی مواجه شدند. در این گروه تنها «ختراک» با افزایش قیمت مواجه شد و در مقابل نمادهای «خلنت، خفنر و خکاوه » با صف فروش به کار خود خاتمه دادند.

قندی ها

روند معاملات نمادهای این گروه نیز به تبع اکثر صنایع بورسی با افزایش عرضه و افت قیمت در نمادها مواجه شد و با وجود نوسان جزئی در برخی شرکت ها در پایان شاهد افت یکدست نمادهای این گروه بودیم.

کانی های فلزی

روند معاملات این گروه نسبت به سایر صنایع متعادل تر بود به طوری که «کبافق» با صف خرید کوچک به کار خود خاتمه داد. در این گروه «کگل» دچار افت شد و «کمنگنز» عملکرد پر نوسانی را به نمایش گذاشت.

پالایشی ها

نمادهای این گروه تحت تاثیر گزارش ضعیف «شبریز» و توقف نماد این شرکت و همچنین افت قیمت جهانی با افزایش عرضه مواجه و در محدوده منفی قرار گرفتندو در این گزوه «شراز» با رشد ناچیزی مواجه شد.

فلزات اساسی

روند معاملات این گروه با وجود شروع متعادل در دقایق ابتدایی به آرامی با افازیش عرضه مواجه و شاهد افت نسبی قیمت ها در میان نمادهای این گروه بودیم. با این وجود «کیمیا» با صف خرید مواجه و «فسرب» دراستانه صف خرید قرار گرفت.

روی خط کدال

  • «غالبر» در گزارش 6 ماهه حسابرسی شده خود پیش بینی در امد هر سهم را برای سال مالی منتهی به 30 اسفند 95 با سرمایه 25 میلیارد تومان مبلغ 152 ریال اعلام کرد که نسبت به گزارش قبلی این شرکت که مبلغ 129 ریال بود رشد 18 درصدی داشت. همچنین این شرکت در گزارش 6 ماهه خود 25 ریال زیان محقق کرد.
  • «خنصیر» در دوره 9 ماهه منتهی به 30 آذر 95 (حسابرسی نشده) به ازای هر سهم 349 ریال سود محقق کرد که نسبت به مدت مشابه سال قبل 271% رشد داشته است. همچنین این شرکت در گزارش 9 ماهه خود پیش بینی درآمد هر سهم را 71 درصد پوشش داده است.
  • «وبشهر» دوره 9 ماهه منتهی به 30 آذر 95 (حسابرسی نشده) به ازای هر سهم 26 ریال سود محقق کرد که نسبت به مدت مشابه سال قبل 24% افت داشته است. این شرکت در گزارش 9 ماهه خود پیش بینی در آمد هر سهم را 13 درصد پوشش داده است.
  • «ورنا» از سهامداران خود دعوت کرد به منظور شرکت در مجمع عادی سالانه که در ساعت 10:00 روز پنج شنبه مورخ 30 دی 95 درمحل تهران - خيابان شريعتي - خيابان وحيد دستگردي شماره 162-طبقه 5 برگزار می شود حضور یابند.
  • «پارسان» از سهامداران خود دعوت کرد به منظور شرکت در مجمع عادی سالانه و فوق العاده این شرکت در ساعت 9 روز پنج شنبه مورخ 30 دی 1395 درمحل پژوهشگاه نيرو واقع در تهران، شهرک قدس، انتهاي بلوار دادمان، پژوهشگاه نيرو، سالن خليج فارس برگزار می شود حضور بهم رسانند.
  • «دالبر» در گزارش 9 ماهه خود پیش بینی درآمد هر سهم را برای سال مالی منتهی به 30 اسفند 95 با سرمایه 68 میلیارد تومانی مبلغ 1607 ریال اعلام که از این میزان مبلغ 1298 ریال معادل 81 درصد پیش بینی خود را پوشش داده است.
  • «زاگرس» در گزارش 9 ماهه خود به ازای هر سهم 2039 ریال سود پیش بینی کرد و در گزارش 9 ماهه خود موفق به پوشش 79 درصدی پیش بینی خود شده است.
  • «وزمین» در گزارش 6 ماهه خود با ازای هر سهم 4 ریال سود شناسایی کرد.

بازارهای جهانی

در بازارهای جهانی طلا به روند صعودی خود ادامه داد اما نفت و فلزات اساسی با نوسان منفی مواجه شدند.

به این ترتیب قیمت جهانی هر انس طلا در بازارهای جهانی با رشد 6 دلاری به 1179 دلار رسید. با این وجود در بازارهای داخلی شاهد افت نسبی قیمت این فلز زرد بودیم. به این ترتیب هر گرم طلای 18 عیار با افت 118 تومانی به 114 هزارو 602 تومان رسید. همچنین هر قطعه سکه بهار آزادی نیز با افت 5000 تومانی در قیمت یک میلیون و 155 هزار تومان معامله شد.

همچنین در بازار جهانی نفت هر بشکه نفت برنت با افت 63 سنتی به 56 دلارو 16 سنت رسید. اما در بازار فلزات اساسی از میان 5 فلز کلیدی مس و آلومینیوم با افت قیمت مواجه شدند و در مقابل سرب، روی و نیکل رشد قیمت را تجربه کردند.همچنین در بازار ارز قیمت هر دلار امریکا با رشد 15 تومانی مواجه و به 3959 تومان رسید.

بورس های جهان

در جریان معاملات امروز بورس های مطرح اروپا دچار افت شدند و در مقابل شاخص های مطرح آسیا نیزیکدست سبز پوش شدند. به این ترتیب در اروپا هر 3 شاخص «دکس آلمان، کک فرانسه و فوتسی بریتانیا» به ترتیب با افت 55، 33 و 1 واحدی مواجه شدند.در آسیا نیز دو شاخص «استرالیا و شانگ های چین» با رشد 52 و 17 واحدی مواجه شدند.

انتهای مطلب

نام:
ایمیل:
* نظر: