کد خبر: ۴۹۴۳۰
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۵ - ۰۹:۰۳
«ملت بازار» چشم انداز بامدادی ارائه می کند:
معاملات امروز بازار سهام در شرایطی آغاز می شود که بعد از ریزش های چند روز گذشته، شاخص بورس به نزدیکی محدوده حمایتی 75 هزار و 500 واحد رسیده و قیمت سهام شرکت ها وارد منطقه کم ریسک شده اند.
به گزارش ملت بازار، بعد از وقفه ای یک روزه روند معاملات امروز بازار سهام در شرایطی از سر گرفته می شود که شاخص بورس بعد از پشت سر گذاشتن چندین سطح حمایتی در آستانه سطح حمایتی 75 هزارو 500 واحد قرار گرفته است.

 با این وجود خروج نقدینگی بورس و کاهش نسبی حجم معاملات و ریزش های اخیر شاخص باعث شده سهامداران رفتار محتاطانه ای داشته و تنها نظاره گر بازار باشند.

از سویی دیگر با نزدیک شدن به زمان ارائه گزارش های 9 ماهه فعالان بازار با دقت بیشتری اقدام به خرید و فروش سهام خواهند کرد که طبیعتا بر روند معاملات تاثیر گذار خواهد بود.

با این وجود انتظار می رود با توجه به متعادل شدن قیمت دلار و همچنین رسیدن قیمت سهام شرکت ها به محدوده کم ریسک، به زودی شاهد بهبود روند داد و ستدها در معاملات باشیم.

در بازارهای جهانی روز گذشته بعد از ریزش 4 دلاری قیمت نفت شاهد بهبود قیمت این کالای استراتژیک هستیم. به طوری که هر بشکه نفت برنت با رشد 13 سنتی به 53 دلار و 75 سنت رسید. اما در بازار جهانی طلا روند رو به رشد متعادل کماکان ادامه دارد به طوری که قیمت جهانی هر انس طلا با رشد 47 سنتی به 1188 دلار رسید.

در بازار فلزات اساسی نیز از میان 5 فلز کلیدی روی و نیکل با افت قیمت و در مقابل آلومینیوم، سرب و مس با رشد قیمت مواجه شدند.

همچنین در میان صنایع بازار انتظار می رود روند داد و ستدها در گروه پالایشی تحت تاثیر افت 4 دلاری قیمت نفت و جو منفی حاکم بر نمادهای این گروه کماکان پر عرضه باشد.

در گروه فلزات اساسی به نظر می رسد تحت تاثیر نوسان قیمت ها در بازارهای جهانی روند معاملات کماکان پر نوسان باشد. با این وجود پیش بینی می شود گروه فولادی معاملات پر رونق تری نسبت به سایر صنایع داشته باشند.

خودرویی ها این روزها با پشت سر گذاشتن چند سطح حمایتی به محدوده کم ریسکی رسیده اند. به این ترتیب انتظار می رود روند داد و ستدها در میان نمادهای این گروه پر نوسان دنبال شود و شاهد افت و خیزهای متعددی در میان نمادهای این گروه باشیم.

در گروه بانکی، روز دوشنبه بانک ملت گزارش 6 ماهه حسابرسی نشده را اعلام کرد تا سهامداران نسبت به بازگشایی نمادهای بانکی امیدوار شوند. انتظار می رود روند معاملات نمادهای این گروه نسبت به روزهای گذشته تا حدودی پر رونق تر باشد.

در مجموع انتظار می رود روند معاملات امروز بازار سهام نسبت به دوشنبه تا حدودی بهبود یابد اما ریزش های اخیر شاخص باعث شده سهامداران رفتار محتاطانه ای داشته و روز سرد و کم رمقی برای فعالان بازار رقم خورد. با این وجود انتشار گزارش های 9 ماهه شرکت ها و تحرکات سهامداران حقوقی می تواند روند داد و ستدها را تحت تاثیر قرار دهد.

انتهای مطلب
نام:
ایمیل:
* نظر: