کد خبر: ۴۹۴۵۴
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۵ - ۰۹:۵۳
زمان و شرایط عرضه اولیه سهام ریل سیر کوثر به روش ثبت سفارش اعلام شد.

به گزارش ملت بازار، در حالی عرضه اولیه سهام ریل سیر کوثر به روش ثبت سفارش قرار بود روز گذشته انجام شود که به دلیل درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی و اعلام تعطیلی روز سه شنبه، این رویداد به معاملات روز جاری موکول شد.

بعد از عرضه اولیه نخستین شرکت به روش ثبت سفارش که روز یکشنبه هفته جاری با شرکت فرابورسی پاکدیس انجام شد، شرکت فرابورس زمان و شرایط دومین عرضه اولیه سهام ریل سیر کوثر به روش جدید را اعلام کرد.

با این اوصاف با نهایی شدن این برنامه ، قرار است 47 میلیون و 182 هزار و 31 سهم «حسیر» معادل 10 درصد در بازار دوم معاملات فرابورس عرضه اولیه شود.

براساس این گزارش، در این واگذاری حداکثر سهام قابل خرید برای هر فرد حقیقی و حقوقی 1000 سهم با دامنه خرید 190 تا 209 تومانی هر سهم تعیین شده و مانند عرضه اولیه «غدیس» زمان ثبت سفارش با پیغام ناظر در روز عرضه بین ساعت 10 تا 12 خواهد بود.

شرکت ریل سیر کوثر سود هر سهم سال مالی جاری را با سرمایه اسمی بیش از 47 میلیارد تومانی، 157 ریال پیش بینی کرده و اخیرا از پوشش 75 درصدی سود در عملکرد 9 ماهه خبر داده است.

در ترکیب سهامداری این شرکت، 6 سهامدار حقیقی از جمله محمد هاشمی نماینده دوره های 6 و 7 مردم سیرجان و بردسیر (با مالکیت مستقیم و غیر مستقیم 22.4 درصدی و از طریق رضا و حسین هاشمی) حضور دارند و شرکت طلوع تجارت خلیج فارس با 16.8 درصد ، تنها سهامدار حقوقی آن است. دو خانواده عزت آبادی پور هم در مجموع 40.8 درصد و کریمی مکی آبادی با 20 درصد، سهام آن را در اختیار دارند.

براساس این گزارش، در این رابطه مدیر عملیات بازار و اعضا شرکت فرابورس، 10 نکته را به شرح زیر اعلام کرده است.

امروز چهارشنبه مورخ 22 دی 95 تعداد 47.182.031 سهام شرکت ریل سیر کوثر (سهامی عام) برای اولین بار پس از پذیرش در بازار دوم فرابورس ایران در نماد «حسیر1» و نمونیک RSKZ1 به روش ثبت سفارش عرضه می شود. خرید صرفاً توسط کارگزاران دارای مجوز فعالیت در فرابورس صورت می گیرد. دراین خصوص توجه به موارد زیر ضروری است:

1)دوره ثبت سفارش ازساعت 10:00 لغایت ساعت 12:00 است.

2)کلیه معامله گران برخط و غیر برخط به صورت همزمان طی دوره ثبت سفارش می توانند اقدام به ورود سفارش خرید کنند.

3)کلیه درخواست های خرید جهت ورود سفارش باید به قیمت محدود باشد.

4)دامنه قیمت درثبت سفارش از مبلغ 1.900 ریال تا مبلغ 2.090 ریال است.

5)حداکثر سهام قابل خریداری توسط هرشخص حقیقی و حقوقی تعداد 1.000 سهم است.

6)هر خریدار صرفا مجز به ورود یک سفارش خرید در سامانه معاملاتی است.

7)سفارش های ثبت شده طی دوره ثبت سفارش قابل اصلاح یا حذف هستند. پس از پایان این دوره، ورود، حذف یا اصلاح سفارش مجاز نیست. بدیهی است کارگزاران محترم باید راس ساعت 12:00 هرگونه دسترسی معامله گران برخط وغیربرخط را مسدود کنند.

8)سفارش های خرید باید با کد معاملاتی مشتری ثبت شود وثبت سفارش با کد گروهی مجاز نیست.

9)مدیر عرضه شرکت کارگزاری ارگ هومن(سهامی خاص) است.

10)متعهد خرید شرکت کارگزاری ارگ هومن(سهامی خاص) است و سقف تعهد خرید ایشان تعداد 23.591.016 سهم است.

انتهای مطلب

نام:
ایمیل:
* نظر: