کد خبر: ۵۳۶۲۸
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۷
«ملت بازار» بررسی کرد:
تحلیل تکنیکال بانک ملت در 3 بازه زمانی انجام و طی آن سطوح حمایت و مقاومت سهم شناسایی و بررسی شد.
به گزارش ملت بازار، بانک ملت با سرمایه 5000 میلیارد تومان در بازار معاملاتی بورس حضور دارد و در حالی که در تاریخ 28 تیر ماه به دلیل تعدیل پیش بینی درآمد هر سهم متوقف شده بود بعد از حدود 6 ماه و در تاریخ 5 بهمن ماه با افت حدود 37 درصدی و در قیمت 1206 ریال بازگشایی شد اما با وجود تحولات مثبت و اعلام سود در گزارش پیش بینی درآمد هر سهم برای سال مالی منتهی به 29 اسفند 96 تحت تاثیر شرایط بازار و کمبود نقدینگی روند نزولی در پیش گرفت و هم اکنون در محدوده 1100 ریال معامله می شود.
در این گزارش به بررسی تحلیل تکنیکال این بانک بزرگ و محبوب بورسی پرداخته و کلیه سطوح حمایت و مقاومت آن را مورد ارزیابی قرار خواهیم داد.بانک ملت در محدوده 1200 ریال بازگشایی شد و با توجه به شرایط بازار و کمبود نقدینگی نتوانست مقاومت محدوده 1250 ریالی خود را شکست بدهد و روند اصلاحی را در پیش گرفته است.
در دیتای هفتگی فوق، واگرایی مثبت مخفی در مکدی و قرارگیری آراس ای در محدوده حمایت 30 و حمایت پیووتی شرایط مناسبی را برای بازگشت سهم ایجاد کرده است اما در صورتی که حمایت محدوده 1000 ریالی در سهم شکسته شود ،با توجه به آرایش سقف دوقلو در سهم روند سهم اصلاح کلاسیک تا محدوده 900 ریال را دور از انتظار نمی داند، در سوی دیگر مقاومت اول سهم محدوده 1250 ریال بوده و شکست آن رشد تا محدوده 1450 ریال را نشان می دهد.


بررسی در دیتای تعدیل نشده هفتگی ، قرارگیری سهم در محدوده حمایت مهم بلند مدتی 1000 ریال را نشان می دهد، با توجه به آرایش استوک، سهم در محدوده اشباع فروش قرار دارد و در صورتی که کراس استوک و شکست مقاومت محدوده 1100 الی 1150 ریال را شاهد باشیم بر اساس ابزار اشاره شده فوق تغییر روند و رشد را می توان در سهم مد نظر قرار داد.


واگرایی مثبت در مکدی و قرارگیری آراس ای در محدوده حمایتی 30 و حمایت پیووتی  با توجه به نزدیک بودن به حمایت ساده قیمتی می تواند شرایط را برای تغییر روند به همراه داشته باشد، شکست محدوده حمایتی 1000 ریال شرایط سختی را برای سهم نشان می دهد.در بررسی ماهانه تعدیل شده ، واگرایی منفی در مکدی و آراس ای اصلاح شدید را برای سهم به همراه داشته اشت. اما با اصلاح شدید صورت گرفته در دیتای فوق شاهد تشکیل واگرایی مثبت مخفی در مکدی بوده و همراستا با آن نزدیک شدن قیمت به حمایت محدوده 900 ریال برابر با تراز 61.8 درصد فیبوناچی را محدوده مناسبی برای بازگشت در سهم می دانیم.
لذا این محدوده حمایتی را بسیار مهم می دانیم، نکته مهم دیگر شکست مقاومت محدوده 50 در آراس ای است که می تواند سیگنال مهم دیگری در سهم مبنی بر تغییر روند باشد.


انتهای مطلب
نام:
ایمیل:
* نظر: