کد خبر: ۵۳۶۹۹
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۲۰:۰۲
«ملت بازار» روند معاملات هفتگی «وبملت» را بررسی می کند ؛
بانک ملت 6 روز منتهی به 28 اسفند ماه را با افزایش شش درصدی قیمت سهام به همراه دعوت از داوطلبان عضویت در هیات مدیره، افتتاح شعبه چهارراه جهان کودک و برگزاری جلسه معارفه شرکت به پرداخت ملت به پایان رساند.
به گزارش ملت بازار، بانک ملت در حالی معاملات آخرین هفته از اسفندماه را به علاوه معاملات روز جاری به پایان رساند که قیمت هر سهم «وبملت» با افزایش 6 درصدی همراه شد و رویدادهای قابل توجهی از جمله انتشار آگهی دعوت از داوطلبان عضویت در هیات مدیره، افتتاح شعبه چهارراه جهان کودک و برگزاری جلسه معارفه شرکت به پرداخت ملت رخ داد.

سهام بانک ملت طی هفته منتهی به 28 اسفند با رشد 6 درصدی قیمت سهام به صورت متوالی مواجه شد. به این ترتیب قیمت سهام این بانک بورسی از 1044 ریال به 1105 ریال در آخرین روز معاملاتی سال 95 رسید.

بیشترین و کمترین رشد سهام این بانک بزرگ بورسی در پایان معاملات روزانه به ترتیب 1.61 درصد در روز شنبه 21 اسفند و 0.09 درصد در روز دوشنبه 23 اسفند بوده است.

حجم و ارزش معاملات سهام بانک ملت نیز در آخرین هفته اسفند ماه به علاوه معاملات روز جاری به 92 میلیون سهم و به ارزش 9.8 میلیارد تومان رسید.

بر اساس این گزارش، نگاهی به آمار خرید و فروش سهام بانک ملت طی 6 روز منتهی به 28 اسفند ماه از سوی سهامداران حقیقی و حقوقی نشان می دهد در برابر خرید 550 شخص حقیقی و 35 سهامدار حقوقی، 1195 سهامدار حقیقی و 49 سهامدار حقوقی در نقش فروشنده ظاهر شده اند.

در این میان بیشترین حجم و ارزش معاملات به معاملات روز سه شنبه 24 اسفند ماه به میزان 28.2 میلیون سهم به ارزش 3 میلیارد تومان اختصاص دارد.

در پایان هفته منتهی به 28 اسفند ماه سال 95 ارزش بازار بانک ملت که 500 میلیارد از سهام آن در بازار اول معاملات بورس دادوستد می شود به 5.5 هزار میلیارد تومان رسید.

بانک 5 هزار تومانی ملت با P/E حدود 8.31 مرتبه ای دومین بانک بزرگ بورس از لحاظ سرمایه اسمی محسوب می شود. به طوری که «وبملت» با سرمایه 5 هزار میلیارد تومانی سود هر سهم سال مالی 96 را مبلغ 133 ریال به طور خالص پس از کسر مالیات اعلام کرده است. این در حالی است که سود هر سهم این بانک در آخرین پیش بینی سال مالی 95 مبلغ 102 ریال تعیین شده است.

مهم ترین رویدادهای هفتگی بانک ملت

 • شعبه چهارراه جهان کودک بانک ملت در خیابان آفریقای تهران با حضور قائم مقام مدیرعامل و جمعی از مدیران ارشد این بانک گشایش یافت.

 • بانک ملت از داوطلبان عضویت در هیات مدیره این بانک دعوت به عمل آورد.

 • جلسه معارفه شرکت به پرداخت ملت برگزار شد و طی آن مدیرعامل بانک ملت، مدیرعامل گروه مالی ملت، مدیرعامل شرکت به پرداخت ملت و قائم مقام مدیرعامل بانک ملت به مزیت های ورود غول تجارت الکترونیک به بورس و برنامه های آینده این شرکت پرداختند.

 • مدیرعامل بانک ملت در مصاحبه ای با روزنامه شرق اقدامات این بانک در راستای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی را تشریح کرد.

 • تعدادی از شعب بانک ملت در روزهای تعطیل پایان سال جاری و تعطیلات نوروز ۹۶، آماده خدمات دهی به مشتریان خواهند بود. به این ترتیب شعب کشیک بانک ملت در روز ۲۹ اسفند از ساعت ۸ و ۳۰ دقیقه تا ۱۳، در روز دوشنبه ۳۰ اسفندماه از ساعت ۸ و ۳۰ دقیقه تا ۱۱ و روزهای دوم و سوم فروردین ماه سال ۹۶ از ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه تا ۱۳ انواع خدمات بانکی را به مشتریان ارائه خواهند داد.

 • شرکت به پرداخت ملت اطلاعات و صورت های مالی 5 سال اخیر را در سامانه کدال، منتشر کرد.

 • ساختمان جدید شرکت بیمه «ما» در استان فارس افتتاح و راه اندازی شد.

 • مدیرعامل شرکت طرح واندیشه با صدور احکام جداگانه ای مدیران دفاتر نمایندگی استان های خراسان شمالی ، بوشهر و قم را درمسئولیت های شان ابقا کردند.

 • بیمه ما مبلغ حدود 20 میلیارد ریال خسارت بیمه های آتش سوزی و مهندسی واحدهای تولیدی و تجاری ساختمان پلاسکو را در سریع ترین زمان ممکن و با بالاترین دقت به بیمه گذاران خود پرداخت کرد.

 • توزیع اسکناس نو در شعب منتخب بانک ملت از روز یکشنبه ۲۲ اسفندماه شروع شد و به مدت پنج روز تا پنج شنبه ۲۶ اسفندماه سال جاری ادامه داشت.

 • آخرین نشست اعضای کمیته راهبردی وصول مطالبات معوق بانک ملت استان کرمانشاه در سال 95 با حضور مدیر امور شعب و سایر رؤسای حوزه ها برگزار شد.

 • همایش شرکت های وابسته به گروه مالی بانک ملت در استان قزوین روز دوشنبه 16 اسفند برگزار شد.

 • وضعیت مطالبات معوق ملت استان مازندران در جلسه‌ای با حضور مدیر شعب بانک و مدیر دفتر نمایندگی طرح و اندیشه بررسی شد.

انتهای مطلب

نام:
ایمیل:
* نظر: