کد خبر: ۵۴۵۴۰
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۰
با 3 روش پرداخت های نقدی حذف می شود ؛
طرح پرداخت الکترونیک بهای سوخت از طریق کارت هوشمند با همکاری «شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران» و بانک ملت طراحی شده است.
به گزارش ملت بازار، علاقه مندان به طرح پرداخت الکترونیک بهای سوخت می توانند  با مراجعه به یکی از پایانه‌های کارت‌خوان بانک ملت، کارت هوشمند سوخت خود را به یکی از کارت‌های بانک ملت متصل، و از طریق هریک از کارت‌های عضو شتاب  آن را شارژ کنند  و پس از آن در جایگاه‌های فروش بنزین (مجهز به سامانه پرداخت و پایانه ویژه پرداخت بهای سوخت) به جای پول نقد بهای سوخت را با همان کارت هوشمند سوخت با کارت بانکی بپردازند.

مزایای پرداخت الکترونیک بهای سوخت


امروز پرداخت الکترونیک برای خرید کالا و خدمات، مزایای فراوانی دارد که از آن جمله می توان به 3 مورد اشاره کرد:
  •  سریع‌تر است؛ زیرا زمان کمتری برای رد و بدل‌شدن پول صرف می‌شود.
  •  مطمئن‌تر است؛ زیرا از سرقت، گم‌شدن و گرفتن پول‌های تقلبی جلوگیری می‌کند.
  • بهداشتی‌تر است؛ زیرا با پول‌های آلوده تماس برقرار نمی‌شود.
روش‌کار

با همکاری بانک ملت و شرکت ملی نفت ،امکان پرداخت الکترونیک بهای سوخت به سه روش پرداخت از طریق کیف پول (Offline)، پرداخت از طریق کارت بانکی (Online) و پرداخت از طریق پایانه ویژه پرداخت بهای سوخت امکان‌پذیر است.

  •   در روش پرداخت از طریق کیف پول (Offline)، مشتری باید کارت هوشمند سوخت خود را با استفاده از یکی از کارت‌های عضو شتاب (فقط از طریق پایانه‌های فروشگاهی بانک ملت) یا یکی از کارت‌های بانک ملت (از طریق پایانه‌های فروشگاهی یا نصب شده در شعب بانک ملت) به ‌مبلغ دلخواه شارژ کند و پس از سوخت‌گیری برای انتخاب گزینه«کیف»  از محل شارژ کیف پول، بهای سوخت را بپردازد.
  •  در روش بانکی (Online)، مشتری باید ابتدا کارت هوشمند سوخت خود را به یکی از کارت‌های بانک ملت (با استفاده از پایانه‌های کارتخوان این بانک، اعم از فروشگاهی یا شعبه‌ای) متصل کند، و در هنگام سوخت‌گیری با انتخاب گزینه«بانکی» و واردکردن رمز کارت بانکی، بهای سوخت را بپردازد.
  •  بانک ملت امکان پرداخت الکترونیکی با بهره گیری از پایانه ویژه پرداخت بهای سوخت را برای تمامی مشتریان بانک های عضو شتاب در جایگاههای سراسر کشور فراهم کرده است.
مراحل پرداخت

برای استفاده از این شیوه پرداخت کافی است  پس از اتمام مراحل سوختگیری و برداشتن کارت سوخت، 5 مرحله زیر انجام شود:

مرحله ا: اطمینان از برداشتن کارت سوخت از پایانه سوختگیری

مرحله ۲: کشیدن کارت بانکی در محل تعبیه شده روی دستگاه

مرحله ۳: انتخاب شماره نازل (به مبلغ و لیتراژ توجه نمایید)

مرحله ۴: ورود رمز کارت بانکی

مرحله ۵: انتخاب گزینه رسید مشتری و دریافت رسید

همچنین مشتریان باید پیش از سوخت‌گیری و پرداخت وجه به صورت الکترونیکی کیف پول الکترونیک کارت هوشمند سوخت شارژ را شارژ کرده باشند زیرا  داخل کیف پول وجهی موجود نیست که بتوان با آن بهای سوخت را پرداخت‌کرد.

نکات مهم در روش پرداخت از طریق کارت بانکی (Online):

  •   به خاطر داشته‌باشید پرداخت الکترونیک Online برای کسانی ممکن‌است که یک‌بار کارت سوخت خود را به کارت بانکی متصل کرده‌باشند.
  •  رمز کارت بانکی متصل شده به کارت سوخت خود را حتماً به خاطر بسپارید و یا همراه داشته‌باشید. زیرا فقط دو بار در جایگاه برای هربار سوخت‌گیری می توانید رمز را واردکنید در غیر این صورت باید نقدی بپردازید.
  •  اگر کارت بانکی متصل به کارت بانکی موجودی کافی نداشته‌باشد، عملیات پرداخت باید نقدی انجام‌شود.
  • مرکز پاسخ گویی خدمات بانکی کارت سوخت: ۸۸۹۲۵۵۴۲-۰۲۱
 
انتهای مطلب
منبع: فارس
نام:
ایمیل:
* نظر: