کد خبر: ۵۵۱۹۰
تاریخ انتشار: ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۵
«ملت بازار» روند معاملات هفتگی «وبملت» را بررسی می کند ؛
سهام بانک ملت در اولین هفته اردیبهشت ماه با افزایش تقاضای خرید از سوی سهامداران حقیقی و حقوقی مواجه شد و حجم و ارزش معاملات آن به 65.5 میلیون سهم و به ارزش 6.4 میلیارد تومان رسید.
به گزارش ملت بازار،«وبملت» در حالی معاملات اولین هفته از اردیبهشت ماه را به پایان رساند که با رویدادهای قابل توجهی از جمله دیدار مدیرعامل بانک ملت با رییس و معاونان سازمان حج و زیارت و تاکید بر توسعه و تقویت همکاری های میان دو سازمان و افتتاح ساختمان جدید «بیمه ما» در رشت مواجه بود.

بانک ملت در 4 روز معاملاتی منتهی به 6 ادیبهشت ماه با احتساب تعطیلی روز سه شنبه با کاهش جزیی 0.8 درصدی قیمت سهام مواجه شد. به طوری که قیمت هر سهم این بانک از 1021 ریال در روز شنبه 2 اردیبهشت ماه به 1012 ریال در پایان معاملات روز چهارشنبه 6 اردیبهشت ماه رسید.

حجم و ارزش معاملات سهام بانک ملت نیز در اولین هفته اردیبهشت ماه سال 96 به 65.5 میلیون سهم و به ارزش 6.4 میلیارد تومان رسید.

در این میان بیشترین حجم و ارزش معاملات 4 روز کاری هفته گذشته به معاملات روزهای یکشنبه و چهارشنبه 3 و 6 اردیبهشت ماه به میزان 19.3 میلیون سهم به ارزش 1.9 میلیارد تومان اختصاص داشت.

جزییات خرید و فروش سهام «وبملت»

بر اساس این گزارش، نگاهی به آمار خرید و فروش سهام بانک ملت طی 4 روز معاملاتی منتهی به 6 اردیبهشت ماه از سوی سهامداران حقیقی و حقوقی نشان می دهد در برابر خرید 729 شخص حقیقی و 18 سهامدار حقوقی، 694 سهامدار حقیقی و 11 سهامدار حقوقی در نقش فروشنده ظاهر شده اند که نشان از جذاب بودن قیمت سهام و افزایش تقاضای سرمایه گذاران برای اختیار داشتن سهام این بانک دارد.

در پایان هفته منتهی به 6 اردیبهشت ماه سال 96 ارزش بازار بانک ملت که 500 میلیارد از سهام آن در بازار اول معاملات بورس دادوستد می شود به 5.4 هزار میلیارد تومان رسید.

بانک ملت با P/E حدود 8.26 مرتبه ای دومین بانک بزرگ بورس از لحاظ سرمایه اسمی محسوب می شود. به طوری که «وبملت» با سرمایه 5 هزار میلیارد تومانی سود هر سهم سال مالی 96 را مبلغ 133 ریال به طور خالص پس از کسر مالیات اعلام کرده است. این در حالی است که سود هر سهم این بانک در آخرین پیش بینی سال مالی 95 مبلغ 102 ریال تعیین شده است.

مهم ترین رویدادهای هفتگی بانک ملت

  •  هادی اخلاقی فیض آثار مدیرعامل بانک ملت در نشست مشترک با رییس سازمان حج و زیارت، از سازمان حج و زیارت به عنوان شریک استراتژیک بانک ملت نام برد و گفت: این بانک آمادگی کامل دارد تا در جهت کمک به سازمان حج و زیارت و حمایت از زائران، زیرساخت های لازم را برای استفاده کامل از ظرفیت های کشور فراهم کند.
  • مدیرعامل بانک ملت با حجت الاسلام و المسلمین قاضی عسکر نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت دیدار و گفت و گو کرد.
  •  ساختمان جدید «بیمه ما» در رشت با حضور مدیر عامل این مجموعه و عضو هیات مدیره افتتاح شد.
  • شرکت طرح و اندیشه بهساز ملت به دنبال تغییرات جدید در ساختار سازمانی، معاونت عملیات کل و ایجاد مدیریت جدید مطالبات شعب ممتاز را در این معاونت معرفی کرد.
  •  مدیرعامل شرکت طرح و اندیشه بهساز ملت مدیر جدید دفتر نمایندگی بهساز ملت در استان زنجان را منصوب کرد.
  •  در نخستین جلسه هم اندیشی مدیر امور شعب بانک ملت استان خراسان شمالی با مدیر دفتر نمایندگی طرح واندیشه در سال 96 بر تعامل بیشتر میان شرکت و بانک ملت تاکید شد.
  •  مدیرعامل شرکت طرح واندیشه بهساز ملت، مدیر جدید دفتر نمایندگی استان مرکزی را منصوب کرد.

انتهای مطلب

نام:
ایمیل:
* نظر: