کد خبر: ۵۵۴۴۸
تاریخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۳
با اعلام مدارک مورد نیاز بررسی شد؛
بانک ملت در قالب قرارداد اجاره به شرط تملیک، تسهیلات ویژه ای را در راستای گسترش امور خدماتی، کشاورزی، صنعتی و معدنی، ساختمان و مسکن، بازرگانی و کسب و کار به مشتریان ارائه می دهد.

به گزارش ملت بازار ، بانک ملت در حالی در قالب قرارداد اجاره به شرط تملیک، تسهیلات ویژه ای را در راستای گسترش امور خدماتی، کشاورزی، صنعتی و معدنی، ساختمان و مسکن، بازرگانی و کسب و کار به مشتریان ارائه می دهد که  برای دریافت این تسهیلات، طی 5 مرحله ضروری است.

اجاره به شرط تملیک

بانک ملت در قالب قرارداد اجاره به شرط تملیک، تسهیلات ویژه ای را در راستای گسترش امور خدماتی، کشاورزی، صنعتی و معدنی، ساختمان و مسکن، بازرگانی و کسب و کار به مشتریان ارائه می دهد.

یکی دیگر از تسهیلات اعطایی بانک‌ ملت همانند سایر بانک ها قرارداد اجاره به شرط تملیک است که در آن شرط می‌شود مستاجر در پایان مدت اجاره در صورت عمل به شرایط قرارداد، عین مستاجره را مالک شود.

بنابراین گزارش، بانک ملت به منظور ایجاد تسهیلات لازم برای گسترش امور خدماتی، کشاورزی، صنعتی و معدنی، ساختمان و مسکن، بازرگانی و کسب و کار و مصرف کالاهای بادوام (ساخت داخل کشور) به عنوان موجر مبادرت به معاملات اجاره به شرط تملیک می‌‌کند.

همچنین ، بانک منحصراً بنا به درخواست کتبی و تعهد متقاضی مبنی بر انجام اجاره به شرط تملیک و استفاده خود، اموال منقول و غیرمنقول را خریداری و به‌صورت اجاره به‌شرط تملیک در اختیار متقاضی قرار می‌دهد که در این عقد، مدت قرارداد با توجه به عمر مفید اموال که قرار است به‌ صورت اجاره به شرط تملیک واگذار شود، متغیر است.

بنابراین گزارش ، متقاضیان حقیقی و حقوقی این نوع تسهیلات می توانند با مراجعه حضوری به شعب بانک ملت قرارداد اجاره به شرط تملیک را با نرخ سود عقود مبادله‌ای مصوب بانک مرکزی منعقد کنند.

مدارک مورد نیاز

مدارک مورد نیاز برای دریافت این تسهیلات به شرح زیر است:

درخواست کتبی متقاضی

اشخاص حقیقی: اصل شناسنامه، رونوشت شناسنامه، مجوز فعالیت

اشخاص حقوقی: اساسنامه، شرکت نامه، آگهی تاسیس و آخرین تغییرات شرکت مندرج در روزنامه رسمی

موضوع اجاره به شرط تملیک غیرمنقول: رونوشت سند مالکیت، رونوشت آخرین فیش آب، برق، گاز، صورت مجلس تفکیکی ساختمان، نقشه محل مورد خریداری، بیع‌نامه ملک مورد خریداری و رونوشت سند ملک مورد خریداری

موضوع اجاره به شرط تملیک منقول: پیش فاکتور خرید خودرو و ماشین‌آلات

سایر مدارک و مستنداتی که براساس نظر مراجع تصویب اعتبار ضروری است.

مراحل انجام کار

متقاضیان می توانند با رعایت شرایط زیر و گذراندن 5 مرحله این تسهیلات را دریافت کنند.

۱. اخذ درخواست متقاضی و مدارک و مستندات مربوطه

۲. بررسی درخواست، مدارک و مستندات متقاضی و تصویب تسهیلات توسط مراجع ذی صلاح بانک

۳. تنظیم سند

۴. انعقاد قرارداد اجاره به شرط تملیک

۵. اعطای تسهیلات

انتهای مطلب

نام:
ایمیل:
* نظر: