کد خبر: ۵۵۴۵۵
تاریخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۰
مدیرعامل بانک ملت با ارائه آمار فروردین ماه 96 اعلام کرد:
مدیرعامل بانک ملت با اعلام افزایش ۳۲۰ درصدی حجم عملیات ارزی در این بانک، از افزایش ۲ برابری حجم آن در یکماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.
به گزارش ملت بازار، هادی اخلاقی درباره برقراری روابط کارگزاری و ایجاد ارتباطات بین المللی در بانک ملت اظهار داشت: برنامه های بلندمدت و میان مدت بانک ملت ، توسعه تعاملات بین المللی را به همراه دارد که به عنوان یکی از اولویت های این مجموعه در نظر گرفته شده است.

وی اظهارداشت: بانک ملت با افزایش حدود ۳۲۰ درصدی حجم عملیات بانکی در بخش حوالجات ارزی و ال سی های گشایش شده توانست رشد 4 درصدی را در این زمینه تجربه کند.

مدیر عامل بانک ملت افزود: حجم عملیات بانکی از حدود ۲ میلیارد و ۸۸۶ میلیون دلار به ۱۲ میلیارد و ۱۶۵ میلیون دلار رسید و با این روش بانک ملت توانست ظرفیت قابل توجهی را در فعالیت هایی که در گذشته به دلیل تحریم های ناعادلانه امکانپذیر نبود، ایجاد کند.

اخلاقی افزود: بانک ملت در سال جاری تداوم سیاست های توسعه روابط بین الملل در سال گذشته را در دستور کار قرار و با حفظ روابط کارگزاری ها در سال گذشته توانست فعالیت برخی از کشورها که بانک در آنها شعبه دارد و یا به صورت تک شعبه ای است را گسترش دهد.

این مقام مسئول تاکید کرد: توسعه فعالیت این بانک با کارگزاران خارجی در دستور کار است که نتیجه آن در ماه اول سال 96 2 برابر شدن حجم عملیات ارزی نسبت به سال گذشته بود.

اخلاقی درباره ایجاد شعبات جدید در خارج از کشور و برنامه های پیش بینی شده در این زمینه گفت:‌ از طریق بانک ملت ارمنستان در کشور گرجستان شعبه ای راه اندازی می شود.

به گفته وی، در شرق آسیا نیز بانک دارای شعباتی مانند شعبه سئول است که با توجه به حجم تعاملات کره جنوبی با ایران و علاقمندی به سرمایه گذاری در ایران، فعال سازی دوباره این شعبه در دستور کار بانک قرار دارد و این موضوع فرصتی را فراهم می کند که بانک بتواند در این بخش نیز سهم مناسبی را در توسعه اقتصادی کشور ایفا کند.

مدیرعامل بانک ملت اظهارداشت:‌ در آینده نزدیک شاهد فعالیت دوباره این بانک در مالزی خواهیم بود.

انتهای مطلب

نام:
ایمیل:
* نظر: