کد خبر: ۵۵۴۸۴
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۰
«ملت بازار» روند معاملات هفتگی «وبملت» را بررسی می کند ؛
بانک ملت دومین هفته اردیبهشت ماه سال جاری را با تقویت قیمت سهام به همراه رویدادهای مهمی همانند گشایش رسمی باجه بانک ملت در شرکت ملی نفت ایران و تجهیز شعب این بانک به دستگاه آنی کارت پشت سر گذاشت.
به گزارش ملت بازار، بانک ملت در حالی معاملات دومین هفته اردیبهشت ماه را به پایان رساند که قیمت هر سهم «وبملت» با افزایش حدود 4 درصدی همراه شد و رویدادهای قابل توجهی از جمله گشایش رسمی باجه بانک ملت در شرکت ملی نفت ایران و تجهیز شعب این بانک به دستگاه آنی کارت، تمدید پرداخت تسهیلات طرح نوسازی ناوگان تاکسیرانی از سوی بانک ملت تا پایان شهریور ماه و اعلام 2 پیش شرط عرضه اولیه سهام «به پرداخت ملت» از سوی مدیرعامل شرکت بورس رخ داد.

سهام بانک ملت طی هفته منتهی به 13 اردیبهشت ماه با رشد 3.8 درصدی قیمت به صورت متوالی مواجه شد. به طوری که سهام این شرکت از شنبه تا دوشنبه با رشد قیمت و طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه با افزایش عرضه مواجه شدند. به این ترتیب قیمت سهام «وبملت» از 1012 ریال به 1051 ریال در آخرین روز معاملاتی هفته گذشته رسید.

بیشترین و کمترین رشد سهام این بانک بزرگ بورسی در پایان معاملات روزانه به ترتیب 3.88 درصد در روز دوشنبه 11 اردیبهشت و 0.99 درصد در روز شنبه 9 اردیبهشت ماه بوده است. همچنین بیشترین کاهش قیمت سهام بانک ملت به معاملات روز چهارشنبه با 2.69 درصد اختصاص پیدا کرد.

حجم و ارزش معاملات سهام بانک ملت نیز در دوره یادشده در مقایسه با هفته ماقبل با رشد روبرو بوده به طوری که به 82.6 میلیون سهم و به ارزش 8.8 میلیارد تومان رسید. این در حالی است که حجم و ارزش معاملات «وبملت» در هفته پیش از این 65.5 میلیون سهم و به ارزش 6.4 میلیارد تومان بود.

در این میان بیشترین حجم و ارزش معاملات به معاملات روز دوشنبه 11 اردیبهشت ماه به میزان 34 میلیون سهم به ارزش 3.7 میلیارد تومان اختصاص دارد.

بر اساس این گزارش، نگاهی به آمار خرید و فروش سهام بانک ملت طی 5 روز منتهی به 13 اردیبهشت ماه از سوی سهامداران حقیقی و حقوقی نشان می دهد در برابر خرید 1006 شخص حقیقی و 30 سهامدار حقوقی، 1387 سهامدار حقیقی و 44 سهامدار حقوقی در نقش فروشنده ظاهر شده اند.

در حال حاضر ارزش بازار بانک ملت که 500 میلیارد از سهام آن در بازار اول معاملات بورس دادوستد می شود به 5.2 هزار میلیارد تومان رسیده است.

بانک ملت با P/E حدود 7.95 مرتبه ای دومین بانک بزرگ بورس از لحاظ سرمایه اسمی محسوب می شود. به طوری که «وبملت» با سرمایه 5 هزار میلیارد تومانی سود هر سهم سال مالی 96 را مبلغ 133 ریال به طور خالص پس از کسر مالیات اعلام کرده است. این در حالی است که سود هر سهم این بانک در آخرین پیش بینی سال مالی 95 مبلغ 102 ریال تعیین شده است.

مهم ترین رویدادهای هفتگی بانک ملت

 • باجه بانک ملت در شرکت ملی نفت ایران با حضور جمعی از معاونان ارشد بانک و مدیران شرکت ملی نفت ایران، به صورت رسمی گشایش یافت. بهمن اسکندری معاون مدیرعامل بانک ملت در امور بانکداری شرکتی از حوزه نفت به عنوان شریک استراتژیک بانک ملت نام برد و اظهار امیدواری کرد که با افتتاح این باجه، سطح ارائه خدمات بانکی به کارکنان شرکت ملی نفت ایران ارتقا یابد.
 • در راستای رفاه مشتریان بانک ملت، شعب این بانک به دستگاه آنی کارت مجهز شدند. این خدمت بانک ملت این امکان را برای مشتریان بانک فراهم می کند تا با مراجعه به شعب بانک ملت در کمترین زمان ممکن پس از درخواست صدور کارت هدیه، کارت بانکی خود را دریافت کنند.
 • لوح سپاس جشنواره تجلیل از خیران مدرسه ساز میاندوآب در استان آذربایجان غربی به مدیرعامل بانک ملت اعطا شد.

 • شرکت واسپاری ملت برنامه زمان بندی پرداخت سود سهام سال مالی 95 را اعلام کرد. به این ترتیب قرار است این شرکت بورسی از ابتدای شهریور تا دی ماه سال جاری سود سهامدارانی که تا تشکیل جلسه مجمع سالانه سهامدار شرکت باشند پرداخت کند.
 • بانک ملت با همکاری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، در راستای تامین، بهسازی و مقاوم سازی مسکن روستائیان به معرفی شدگان واجد شرایط، تسهیلات 200 میلیون ریالی با شرایط ویژه اعطا می کند.
 • مدیرعامل شرکت بورس با اعلام 2 پیش شرط عرضه اولیه سهام «به پرداخت ملت» گفت: شرکت به پرداخت ملت باید طبق دستور العمل افشاء آخرین اطلاعات مالی خود را به طور کامل به بورس ارسال کند که در این صورت می‌توان بر روی عرضه اولیه سهام آن فکر کرد. همچنین در صورت بهبود قیمت‌ها در بازار سهام، عرضه اولیه سهام «پرداخت» و سایر عرضه‌های اولیه کلید زده می‌شود.
 • مدیر کل دفتر شکار و صید سازمان حفاظت محیط زیست اعلام کرد: شرکت بیمه ما در سال 95 به افرادی که از حمله پلنگ ایرانی متضرر شده بودند، 400 میلیون تومان غرامت پرداخت کرد.
 • سومین نشست اعضای کمیته راهبردی شرکت طرح واندیشه با حضور همه اعضاء و به ریاست مدیرعامل بهساز ملت برگزار شد.
 • مدیر امورشعب بانک ملت استان لرستان در نشست اعضای کمیته راهبردی این بانک بر ارسال همه پرونده های مطالباتی تقسیط شده به دفتر نمایندگی طرح واندیشه برای پیگیری مستمر تأکید کرد.
 • پرداخت تسهیلات طرح نوسازی ناوگان تاکسیرانی از سوی بانک ملت تا پایان شهریور ماه 96 تمدید شد.
 • جلسه کمیته راهبرد وصول مطالبات بانک ملت استان خوزستان با حضور معاون اعتباری بانک ملت خوزستان، رؤسای حوزه‌های 9 گانه و مدیران ادارات تابعه برگزار شد.
 • نشست اعضای کمیته راهبردی مدیریت امور شعب بانک ملت استان کرمانشاه با دفتر نمایندگی شرکت بهساز ملت برگزار شد.
 • اولین نشست مدیر عملیات شعب ممتاز بهساز ملت که به تازگی در معاونت عملیات کل ایجاد شده است با روسای مناطق و کارشناسان وصول این مدیریت برگزار شد.

انتهای مطلب

نام:
ایمیل:
* نظر: