کد خبر: ۵۵۸۳۴
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۱
«ملت بازار» روند معاملات هفتگی «وبملت» را بررسی می کند ؛
معاملات سهام بانک ملت طی سومین هفته اردیبهشت با کاهش نقش عرضه کنندگان حقیقی و حقوقی نسبت به هفته ماقبل همراه شد.
به گزارش ملت بازار، بانک ملت در حالی معاملات سومین هفته اردیبهشت ماه را به پایان رساند که قیمت هر سهم «وبملت» بدون تغییر قابل توجهی نسبت به هفته گذشته به 1043 ریال رسید. از رویدادهای قابل توجه در هفته گذشته می توان به مصاحبه مدیرعامل بانک ملت مبنی بر افزایش ۳۲۰ درصدی حجم عملیات ارزی در این بانک و افزایش ۲ برابری حجم آن در یک ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته اشاره کرد.

همچنین بانک ملت اولین پیش بینی درآمد سال مالی 96 را در گزارش حسابرسی شده بدون تغییر نسبت به گزارش حسابرسی نشده با تعدیل مثبت 30 درصدی در مقایسه با سال گذشته مبلغ 133 ریال به طور خالص پس از کسر مالیات اعلام کرد.

سهام بانک ملت طی هفته منتهی به 20 اردیبهشت ماه با کاهش جزئی 0.7 درصدی قیمت مواجه شد. به طوری که قیمت سهام «وبملت» از 1051 ریال به 1043 ریال در آخرین روز معاملاتی هفته گذشته رسید.

بیشترین رشد و کاهش قیمت سهام این بانک بزرگ بورسی در پایان معاملات روزانه به روز یکشنبه 17 اردیبهشت با رشد 1.34 درصدی و کاهش 0.76 درصدی روز دوشنبه 18 اردیبهشت ماه اختصاص داشت.

حجم و ارزش معاملات سهام بانک ملت نیز در دوره یادشده به 40.9 میلیون سهم و به ارزش 4.1 میلیارد تومان رسید. در این میان بیشترین حجم و ارزش معاملات به معاملات روز یکشنبه 17 اردیبهشت ماه به میزان 15.8 میلیون سهم به ارزش 1.6 میلیارد تومان اختصاص دارد.

بر اساس این گزارش، نگاهی به آمار خرید و فروش سهام بانک ملت طی 5 روز منتهی به 20 اردیبهشت ماه از سوی سهامداران حقیقی و حقوقی نشان می دهد در برابر خرید 507 شخص حقیقی و 20 سهامدار حقوقی، 586 سهامدار حقیقی و 17 سهامدار حقوقی در نقش فروشنده ظاهر شده اند. این در حالی که هفته گذشته 1387 سهامدار حقیقی و 44 سهامدار حقوقی در فروشنده سهام «وبملت» بودند.

در حال حاضر ارزش بازار بانک ملت که 500 میلیارد از سهام آن در بازار اول معاملات بورس دادوستد می شود به 5.1 هزار میلیارد تومان رسیده است.

بانک ملت با P/E حدود 7.75 مرتبه ای دومین بانک بزرگ بورس از لحاظ سرمایه اسمی محسوب می شود. به طوری که «وبملت» با سرمایه 5 هزار میلیارد تومانی سود هر سهم سال مالی 96 را مبلغ 133 ریال به طور خالص پس از کسر مالیات اعلام کرده است. این در حالی است که سود هر سهم این بانک در آخرین پیش بینی سال مالی 95 مبلغ 102 ریال تعیین شده است.

مهم ترین رویدادهای هفتگی بانک ملت

 • مدیرعامل بانک ملت با اعلام افزایش ۳۲۰ درصدی حجم عملیات ارزی در این بانک، از افزایش ۲ برابری حجم آن در یکماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.
 • بانک ملت اولین پیش بینی درآمد سال مالی 96 را در گزارش حسابرسی شده بدون تغییر نسبت به گزارش حسابرسی نشده با تعدیل مثبت 30 درصدی در مقایسه با سال گذشته مبلغ 133 ریال به طور خالص پس از کسر مالیات اعلام کرد.
 • بانک ملت تا پایان فروردین ماه 1396،بیش از 1.450.000 فقره تسهیلات ازدواج پرداخت کرد.
 • بانک ملت با هدف حمایت مالی از آسیب دیدگان حوادث غیرمترقبه در استان های کشور، تسهیلات ارائه می کند. تسهیلات بانک ملت ویژه حوادث غیر مترقبه برای استان های آسیب دیده متناسب با نوع تسهیلات و استان مشمول حداکثر 300 میلیون ریال است طی 15 ماه با نرخ سود حداکثر 5 درصد بازپرداخت می شود.
 • مدیرعامل شرکت بهساز ملت، طی احکامی جداگانه اعضای کمیته انتصابات این شرکت را منصوب کرد.
 • مجمع سالانه شرکت واسپاری ملت برای دوره مالی منتهی به اسفند 95 با حضور 89 درصدی سهامداران برگزار و طی آن مقرر شد از سود خالص 63 ریالی سال مالی 95 بیش از 10 درصد معادل 10 ریال به ازای هر سهم بین سهامداران توزیع شود.
 • مجمع سالانه شرکت به پرداخت ملت برای دوره مالی منتهی به اسفند ۹۵ ، امروز با حضور ۱۰۰ درصدی سهامداران برگزار و طی آن مقرر شد ۹۰ درصد سود خالص معادل۱۲۶۷ ریال بین سهامداران توزیع شود.
 • بیمه «ما» در راستای تحقق مشتری مداری در یک پرونده بیمه عمر، 3 میلیارد ریال خسارت پرداخت کرد.
 • شرکت بهسازان ملت از مجموعه شرکت های فعال در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات بانکی، وابسته به بانک ملت ، در ارزیابی های صورت گرفته از سوی کارگروه ارزیابی شرکت های دانش بنیان (معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری) موفق به دریافت مجوز و نشان دانش بنیان شد.
 • نشست راهبردی مدیریت شعب بانک ملت استان خراسان رضوی با حضور مدیردفتر نمایندگی شرکت بهساز ملت، رؤسای ادارات و شعب ممتاز بانک برگزار شد.
 • چهارمین نشست اعضای کمیته راهبردی شرکت طرح واندیشه به ریاست مدیرعامل شرکت و رییس کمیته راهبردی برگزار شد.
 • نشست مدیریت امور شعب بانک ملت استان سیستان و بلوچستان با دفتر نمایندگی شرکت طرح و اندیشه در این استان برگزار شد.

انتهای مطلب

نام:
ایمیل:
* نظر: