کد خبر: ۵۶۰۹۵
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۲
هادی اخلاقی خبر داد:
مدیرعامل بانک ملت از فعالیت مجدد شعبه بانک ملت سئول خبرداد و گفت: این شعبه از روز گذشته، با مساعدت بانک مرکزی و موافقت وزارت اقتصاد کره جنوبی فعالیتش را از سر گرفته است.

به گزارش ملت بازار، هادی اخلاقی از آغاز فعالیت مجدد شعبه این بانک در سئول کره جنوبی خبر داد وگفت: این شعبه در گذشته نقش قابل توجهی در تعاملات اقتصادی بین کشور ایران و کره جنوبی ایفا کرده است؛ اما متأسفانه پس از اعمال تحریم‌های ناعادلانه علیه ایران، فعالیت این شعبه کاهش و پس از مدتی متوقف شد.

خوشبختانه پس از اجرای توافقات «برجام»، بانک ملت با برخورداری از مساعدت‏ های بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و وزارت امور خارجه و با انجام مذاکرات مستمر، موفق به اخذ مجوز لازم برای فعالیت مجدد شعبه سئول شد.

مدیر عامل بانک ملت با بیان اینکه شعبه بانک ملت در سئول، تنها شعبه فعال بانک‌های ایرانی در کره جنوبی است، تصریح کرد: شعبه سئول می‏ تواند نسبت به افتتاح حساب به «وون» کره و انجام معاملات با ایران اقدام کند.

بی تردید بازگشایی مجدد این شعبه، نقش ارزشمندی در توسعه روابط تجاری و اقتصادی فی مابین ایران و کره جنوبی ایفا خواهد کرد. همچنین با شروع مجدد فعالیت این شعبه، بانک‏ های ایران می توانند از خدمات کارگزاری آن بهره‏ مند شوند.

همچنین پیش از این وجوه ناشی از فروش نفت به واسطه« ووری بانک» و سایر بانک‌های کره جنوبی دریافت می شد؛ که با از سرگیری فعالیت شعبه بانک ملت در کره جنوبی، قسمت قابل توجهی از وجوه مربوط به فروش نفت، توسط بانک ملت وصول خواهد شد.

انتهای مطلب

برچسب ها: بانک ملت ، سئول ، کره جنوبی
نام:
ایمیل:
* نظر: