کد خبر: ۵۶۱۳۱
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۹
«ملت بازار» روند معاملات هفتگی «وبملت» را بررسی می کند ؛
معاملات بانک ملت در هفته گذشته با تقویت قیمت سهام این بانک 5 هزار میلیارد تومانی همراه شد.
به گزارش ملت بازار، در حالی قیمت سهام بانک ملت طی هفته منتهی به 20 اردیبهشت ماه بدون تغییر قابل توجهی نسبت به هفته ماقبل آن به 1043 ریال رسید که روند قیمتی سهام این بانک طی معاملات آخرین هفته اردیبهشت ماه با رشد همراه بود.

به این ترتیب سهام بانک ملت طی هفته منتهی به 27 اردیبهشت ماه با افزایش 1.1 درصدی قیمت مواجه شد. به طوری که قیمت سهام «وبملت» از 1043 ریال به 1055 ریال در آخرین روز معاملاتی هفته گذشته رسید.

بیشترین رشد و بیشترین کاهش قیمت سهام این بانک بزرگ بورسی در پایان معاملات روزانه به روز دوشنبه 25 اردیبهشت با رشد 0.87 درصدی و کاهش 0.67 درصدی روز یکشنبه 24 اردیبهشت ماه اختصاص داشت.

حجم و ارزش معاملات سهام بانک ملت نیز در دوره یادشده به 33 میلیون سهم و به ارزش 3.5 میلیارد تومان رسید. در این میان بیشترین حجم و ارزش معاملات به معاملات روز چهارشنبه 27 اردیبهشت ماه به میزان 8.7میلیون سهم به ارزش 9.3 میلیارد ریال اختصاص دارد.

بر اساس این گزارش، نگاهی به آمار خرید و فروش سهام بانک ملت طی 5 روز منتهی به 27 اردیبهشت ماه از سوی سهامداران حقیقی و حقوقی نشان می دهد در برابر خرید 363 شخص حقیقی و 16 سهامدار حقوقی، 578 سهامدار حقیقی و 18 سهامدار حقوقی در نقش فروشنده ظاهر شده اند.

در حال حاضر ارزش بازار بانک ملت که 500 میلیارد از سهام آن در بازار اول معاملات بورس دادوستد می شود به 5.2 هزار میلیارد تومان رسیده است.

بانک ملت با P/E حدود 7.92 مرتبه ای دومین بانک بزرگ بورس از لحاظ سرمایه اسمی محسوب می شود. به طوری که «وبملت» با سرمایه 5 هزار میلیارد تومانی سود هر سهم سال مالی 96 را مبلغ 133 ریال به طور خالص پس از کسر مالیات اعلام کرده است. این در حالی است که سود هر سهم این بانک در آخرین پیش بینی سال مالی 95 مبلغ 102 ریال تعیین شده است.

مهم ترین رویدادهای هفتگی بانک ملت

  • فاز اول ساخت پروژه نیمه ‌تمام بیمارستان 800 تخت خوابی مهدی کلینیک با حمایت بانک ملت و با حضور مدیرعامل این بانک و معاون توسعه و مدیریت منابع وزارت بهداشت کلید خورد.
  • بانک ملت به منظور گسترش خدمات الکترونیک و رفاه مشتریان امکان اتصال به شبکه سحاب را از طریق کارت های بانکی فراهم کرده است.
  • پیش شماره اول نشریه پیام ملت ویژه مشتریان بانک ملت منتشر شد.
  • بانک ملت همزمان با فرارسیدن نیمه شعبان و با هدف توسعه خدمات الکترونیک، امکان دریافت نذورات مسجد جمکران را در سامانه دریافت وجوهات شرعی و نذورات از طریق کارت های شتابی فعال کرد.
  • مدیر روابط عمومی بانک ملت در بیانیه ای، روز «ارتباطات و روابط عمومی» را به فعالان این حوزه تبریک گفت.
  • شعب جدید بیمه «ما» در راستای اهداف مشتری مدارانه در شهرهای رفسنجان و سیرجان افتتاح شد.
  • مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری توسعه معین ملت حذف محدودیت های بازار سرمایه را باعث افزایش نقدشوندگی و پویایی بورس دانست و گفت: در بازارهای مالی دنیا نیز چنین محدودیت هایی وجود ندارد و اگر هم باشد بسیار اندک است.
  • مدیر امور شعب بانک ملت کرمانشاه بر تلاش مستمر شرکت طرح و اندیشه در راستای تحقق برنامه های عملیاتی بانک ملت در بخش وصول مطالبات معوق تاکید کرد.
  • جلسه هم اندیشی مدیریت شعب بانک ملت استان اردبیل با حضور مدیران و رؤسای حوزه‌های بانک و رئیس دفتر نمایندگی شرکت برگزار شد.
  • جلسه هم اندیشی به منظور هماهنگی و تعامل بیشتر میان دفتر نمایندگی زنجان و مدیریت شعب استان با حضور مدیر منطقه، معاون اعتباری، رئیس اداره اعتبارات و رئیس اداره حقوقی استان زنجان برگزار شد.

انتهای مطلب

نام:
ایمیل:
* نظر: