کد خبر: ۵۸۲۵۱
تاریخ انتشار: ۲۸ تير ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۵
«ملت بازار» بررسی کرد:
عملکرد 17 بانک بورسی و فرابورسی از ابتدای سال جاری مورد ارزیابی قرار گرفته شده است.
به گزارش ملت بازار، صنعت بانک و موسسات اعتباری با 17 نماد در دو بازار معالاتی بورس و فرابورس که ارزش روز بازار سهام آنها به 40 هزار و 429 میلیارد تومان می رسد سومین صنعت بزرگ بورس به حساب می آید.
بعد از بازگشایی نمادهای بانک ها این گروه با افزایش عرضه مواجه شد و شاهد افت نسبی قیمت های نمادهای زیر مجموعه این گروه بودیم.
در این گزارش به بررسی عملکرد نمادهای زیر مجموعه این گروه پرداخته و بازدهی هر یک از آنها از ابتدای سال جاری مورد ارزیابی قرار گرفته است.
در نمودار زیر سرمایه هر یک از بانک ها نسبت به ارزش صنعت مورد بررسی قرار گرفته همانطور که مشاهده می شود حدود نیمی از ارزش صنعت به 3 بانک ملت، صادرات و تجارت اخصاص دارد این در حالی است که نماد معاملاتی بانک صادرات از تیر ماه سال گذشته متوقف شده است.
همچنین دو خصوصی بانک پارسیان و پاسارگاد در مجموع 25 درصد از ارزش صنعت بانک را به خود اختصاص داده اند.در نمودار زیر ارزش معاملات نمادهای این گروه به نمایش درآمده که بانک های ملت و تجارت و خاورمیانه بیشترین ارزش معاملات را از آن خود کرده اند.
با وجود افت نسبی قیمت سهام شرکت های زیر مجموعه بانک انتظار می رود با توجه به سیاست های اصلاحی و کاهش هزینه ها و همچنین فروش دارایی های مازاد خیلی زود شاهد بازگشت بانک ها به سوددهی باشیم.
در این میان افت قیمت سهام نمادهای این گروه نیز باعث شده این صنعت از معدود صنایع کم ریسک بازار به حساب آید و انتظار می رود بازدهی مناسبی را نصیب سهامداران شود.

ملت بازار - مهدی زمانی

انتهای مطلب

نام:
ایمیل:
* نظر: