کد خبر: ۵۸۳۰۲
تاریخ انتشار: ۲۷ تير ۱۳۹۶ - ۰۰:۰۷
با برگزاری جلسه معارفه بزرگترین شرکت تجارت الکترونیک کشور؛
در جلسه معارفه شرکت به پرداخت ملت ضمن تشریح عملکرد مالی و عملیاتی مجموعه و شفاف سازی برنامه های آتی، زمان و شرایط عرضه اولیه سهام «پرداخت» در معاملات فردا اعلام شد.
به گزارش ملت بازار، جلسه معارفه شرکت به پرداخت ملت با حضور مدیرعامل مجموعه، نماینده سهامدار عمده، مدیرعامل گروه مالی ملت، مدیران شرکت های کارگزاری، تامین سرمایه، فعالان بازار سرمایه و سهامداران برگزار شد و طی آن تشریح عملکرد مالی و عملیاتی مجموعه و شفاف سازی برنامه های آتی، زمان و شرایط عرضه اولیه سهام «پرداخت» در معاملات امروز اعلام شد.

موضع مدیرعامل گروه مالی ملت

غلامرضا زال پور مدیرعامل گروه مالی ملت با اشاره به عرضه 5 درصدی سهام به پرداخت ملت به منظور کشف قیمت در بازار معاملاتی بورس در روز سه شنبه (امروز) گفت: طبق برنامه از پیش تعیین شده در نظر داریم 5 درصد دیگر سهام را به تناسب شرایط بازار عرضه کنیم که مجموعا میزان سهام عرضه شده به 10 درصد برسد.

این مقام مسئول در پاسخ به دغدغه سهامداران در خصوص حمایت سهامدار عمده بعد از عرضه سهام، اظهار داشت: با توجه به محدودیت قیمتی تعیین شده برای هر سهم «پرداخت» نیازی به حمایت وجود ندارد اما با این حال حمایت سهامدار عمده صد درصد وجود دارد.

«پرداخت» لیدر بازار
اسماعیل درگاهی مدیر پذیرش بورس تهران هم در این جلسه با تاکید بر نقش موثر مجموعه بانک ملت و گروه مالی ملت در پذیرش سهام شرکت به پرداخت ملت و عرضه اولیه آن به عنوان اولین شرکت در سال جاری، گفت: با توجه به شفافیت و خوشنامی مجموعه بانک ملت از میان 8 شرکت در آستانه عرضه اولیه ترجیح مان بر آن بود برنامه عرضه اولیه را با شرکت زیرمجموعه این گروه یعنی به پرداخت ملت آغاز کنیم.

وی افزود: پتانسیل خوبی در این حوزه پرداخت الکترونیک در کشور وجود دارد و آسان پرداخت پرشین نمونه موفقی از شرکت های این حوزه است که سال گذشته عرضه آن در بورس انجام شد.
درگاهی خاطرنشان کرد: شرکت به پرداخت ملت از بهترین شرکت های در حوزه PSP بوده که سرمایه گذاری های خوبی برای زیرساخت های نرم افزاری و سخت افزاری آن صورت گرفته است.

مهم ترین شاخصه
علی حکیم جوادی نماینده سهامدار عمده و مدیرعامل هلدینگ بهسازان فردا مهم ترین شاخصه شرکت به پرداخت ملت را زیرساخت های سخت افزاری کم نظیر در این مجموعه دانست و گفت: واقعیت آن است که «پرداخت» لیدر بازار محسوب شده و تفاوت چشمگیری از این نظر با رقبا دارد. این در حالی است که امیدواریم با ورود این شرکت به بورس روند رو به رشد سودآوری با سرعت بیشتر ادامه پیدا کند.

وی با تاکید بر اینکه چابک سازی کسب و کار و نوآوری در هلدینگ بهسازان فردا مورد توجه قرار گرفته است، گفت: بعد از عرضه به پرداخت ملت در نظر داریم شرکت های آماده را بسته به اولویت در بازار سهام عرضه کنیم.

سهم بازار به پرداخت ملت
رستم شاه گشتاسبی مدیرعامل شرکت به پرداخت ملت نیز در جلسه معارفه به رشد پایانه های فروشگاهی در خاورمیانه به خصوص ایران اشاره کرد و گفت: 3.5 درصد از کل تراکنش های جهان از نظر تعداد مربوط به ایران است.

وی در خصوص سهم شرکت های PSP از نظر تعداد تراکنش بر اساس آمار اسفند 95، گفت: با در نظر گرفتن 12 شرکت موجود در شبکه شاپرک شرکت به پرداخت ملت با سهم 23 درصدی فاصله معناداری با رقبا دارد. این در حالی است که سهم این شرکت از نظر مبلغ تراکنش 31 درصد بوده که فاصله آن با شرکت های دیگر معنادارتر است.

این مقام مسئول با معرفی اجمالی شرکت به پرداخت ملت خاطرنشان کرد: این شرکت با هدف توسعه ابزارهای پرداخت الکترونیکی، فعالیت خود را از سال 84 به عنوان ارایه دهنده خدمات پرداخت الکترونیکی با اخذ مجوز رسمی از بانک مرکزی آغاز کرد.

گشتاسبی سرمایه شرکت را 95 میلیارد تومان و سهامدار عمده را با مالکیت 99.9 درصدی گروه فن آوران هوشمند بهسازان فردا اعلام کرد و گفت: «پرداخت» در 24 آذر 95 به شرکت سهامی عام تغییر یافت و 13 بهمن ماه سال جاری در بورس تهران پذیرش و درج نماد شد.

معرفی خدمات و محصولات
وی در ادامه به معرفی خدمات و محصولات شرکت به پرداخت ملت پرداخت و گفت: درگاه پرداخت اینترنتی، پایانه فروشگاهی، برنامه موبایلی سکه، کیوسک، کد دستوری USSD (#741*)، پایانه اختصاصی صنوف، دستگاه خودپرداز، پایانه پرداخت بهای سوخت، سامانه پاسخ صوتی محاوره ای، VTM و خود دریافت را از جمله خدمات و محصولات این مجموعه است.

این مقام مسئول ارایه خدمات ویژه به مشتریان ارزنده از طریق کارت وفاداری، ارایه سرویس به بیش از 900 هزار دستگاه پایانه فروشگاهی فعال در سراسر کشور، مشارکت اجرای چندین مرحله طرح ملی توزیع سبد کالا در سراسر کشور، بهره برداری از تعداد 100 پایانه IVR به پرداخت ملت، نصب و راه اندازی پایانه های فروشگاهی از طریق تمامی بسترهای مخابراتی، ارایه خدمات به بیش از 15 هزار پذیرنده پایانه اینترنتی را از جمله مهم ترین خدمات شرکت به پرداخت ملت اعلام کرد.

گشتاسبی به دستاوردها و افتخارات شرکت نیز اشاره کرد و گفت: کسب رتبه نخست در بین شرکت های داخلی ارایه دهنده خدمات پرداخت الکترونیک در کشور، کسب رتبه نخست خاورمیانه در بین شرکت های ارایه دهنده خدمات پرداخت کارتی و کسب رتبه 23 در عرصه بین الملل از بین 150 شرکت بزرگ ارایه دهنده خدمات پرداخت کارتی را از دستاوردهای «پرداخت» دانست.

تداوم روند سودآوری تا سال 98
وی در ادامه به تشریح صورت های و نسبت های مالی شرکت در سال مالی 95 و پیش بینی سودآوری طی سال های آتی پرداخت و خاطرنشان کرد: طی سال مالی گذشته 120 میلیارد تومان تعهد سود را عملیاتی کردیم این در حالی است که طبق برنامه ریزی های صورت گرفته پیش بینی می شود روند سودآوری شرکت از سال 96 تا 98 به یمن ورود به بورس و قرارداد با بانک ملت و سایر بانک ها تداوم یابد.

گشتاسبی افزود: در حالی سود هر سهم سال مالی جاری 2672 ریال در نظر گرفته شده که پیش بینی می شود برای سال مالی 97 سود 3165 و سال مالی 98 سود 3684 ریال را محقق کنیم و به این منظور تمام تلاش مان را به کار خواهیم گرفت.

وی راه اندازی بزرگ ترین شبکه تخفیف در کشور، امکان فروش سوئیچ به بانک ها و سایر شرکت های پرداخت، ورود به حوزه پرداخت الکترونیک خدمات حمل و نقل شهری، افزایش تعداد پایانه فروش در بازار با هدف افزایش 20 درصدی سهم بازار، ارایه توسعه سرویس های ارزش افزوده بر روی پایانه فروش، همکاری در توسعه ارایه خدمات پرداخت الکترونیک به کشورهای همسایه، توسعه ابزارهای جدید پرداخت در بازار، تمرکز بر حوزه فروش شارژ با هدف ارتقای حداکثری درآمد از این کانال، توسعه به حوزه پرداخت آفلاین و نوسازی ناوگان پایانه های فروش را از دیگر برنامه های شرکت به پرداخت ملت در آینده اعلام کرد.

انتهای مطلب
نام:
ایمیل:
* نظر: