کد خبر: ۵۸۳۲۴
تاریخ انتشار: ۲۷ تير ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۸
رئیس مرکز تحقیقات و تحول استراتژیک بانک ملت:
رئیس مرکز تحقیقات و تحول استراتژیک بانک ملت گفت: این مجموعه به شکل آگاهانه با استانداردهای صنعت بانکی، تبدیل به نمونه‌ای برتر در سطح داخلی شده است.

به گزارش ملت بازار، جلالی فراهانی اظهار داشت:اگر استراتژی را مجموعه‌ای از انتخاب های منسجم ترجمه کنیم باید گفت بانک ملت شبکه‌ای از تصمیمات در هم تنیده و هدفمند را اتخاذ کرده که تقریباً تمامی حیطه‌های فعالیت و عملیات بانک را متاثر ساخته است و نتایج آن در بازه‌های زمانی کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت آشکار شده و یا خواهد شد .

وی افزود: نمونه ای ازاقدامات استراتژیک، تصمیم به «به اندازه‌ سازی» یا «متناسب‌ سازی» بانک است که در تمامی شئون نظیر شبکه شعب، منابع، مصارف، ترکیب پرسنل و ... به صورت جدی در دستور کار است.

فراهانی گفت:از جمله تبعات محسوس چنین انتخاب استراتژیکی، اجتنابِ فعالِ بانک ملت از مسابقه جذب منابع با نرخ‌های ترجیحی است که به مثابه سمی مهلک در بدنه نظام بانکی کشور منتشر شده است.

وی در تبیین سایر محورهای استراتژیک بانک افزود: «تصمیم و انتخاب دیگر بانک، همت گماردن به اصلاح ترکیب درآمدی بانک از منظر مشاع و غیر مشاع است. این هدف کلان بانک، خود را در ۳ مضمون از مضامین هفتگانه استراتژیک بانک نشان داده است و بر همین اساس، بانک طیف گسترده‌ ای از تمهیدات را جهت ایجاد، تقویت و تثبیت درآمدهای غیرمشاع اتخاذ کرده است که نتایج اولیه آن طی سال ۹۵ در بخش درآمدهای کارمزدی بخش ارزی و خدمات الکترونیک، بسیار امیدوارکننده بوده است.

وی ادامه داد :«در جبهه ای دیگر، حرفه‌ای سازی و تخصصی‌سازی شبکه شعب بانک و باز مهندسی آن در قالب شبکه فراگیر فروش از جمله ابتکار استراتژیکی است که در سال ۹۶ وارد گام‌های اجرایی آن خواهد شد.

رئیس مرکز تحقیقات و تحول استراتژیک بانک ملت گفت :در چارچوب طرح های تازه بانک ملت که با اهداف سه گانه ارتقاء رضایت مشتریان، حرفه‌ای سازی شبکه فروش و بیشینه‌ سازی منافع مشترک بانک و مشتری‌ های تعریف شده است، شبکه شعب بانک براساس پتانسیل‌ های بالقوه و بالفعل، دارای رسته تخصصی شده و وفق این رسته، درگیر فعالیت‌ های منسجم حرفه‌ای می شود.

بر این اساس خدمات تخصصی هر یک از گروه‌ های مشتریان، متناسب با نیازشان در دسترس آن ها قرار خواهد گرفت. این حرفه‌ ای‌ سازی اثرات مثبت کوتاه‌ مدت، میان‌ مدت و بلندمدت فراوانی را برای بانک، مشتریان، کارکنان و سهامداران در پی خواهد داشت.»

انتهای مطلب

نام:
ایمیل:
* نظر: