کد خبر: ۵۸۳۵۲
تاریخ انتشار: ۲۸ تير ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۵
مدیرعامل به پرداخت ملت مطرح کرد؛
مدیرعامل شرکت به پرداخت ملت با اعلام کشف قیمت 1750 تومانی دیروز در عرضه اولیه و واگذاری 5 درصد دیگر، از برنامه افزایش سرمایه 100 درصدی خبر داد.
به گزارش ملت بازار به نقل از بورس پرس، رستم شاه گشتاسبی در واکنش به این سوال که آیا از کشف قیمت 1750 تومانی دیروز هر سهم به پرداخت ملت رضایت دارد؟ اظهار داشت: این موضوع به سهامدار عمده شرکت بستگی دارد اما با توجه به ظرفیت های این شرکت و برنامه های حال و آینده و همچنین طبق بررسی های انجام شده، باید با بهای بالاتری کشف قیمت می شد.

وی ادامه داد: در مقایسه نسبت P/E گروه و شرکت ، مشخص می شود این نسبت برای «پرداخت» 6.6 مرتبه و برای گروه حدود 9 مرتبه است که حکایت از قیمت گذاری پایین دارد. در حالی این نسبت برای شرکت می توانست حدود 7.5 مرتبه باشد. با این حال بانک ملت خواهان عرضه ای شیرین بود که با توجه به کشف قیمت و استقبال انبوه سهامداران، رخ داد.

این مقام مسئول در مورد برنامه واگذاری 5 درصد دیگر سهام هم توضیح داد: در این رابطه سهامدار عمده با توجه به شرایط بازار تصمیم می گیرد تا در بهترین زمان انجام شود.

گشتاسبی در واکنش به این سئوال که با توجه به برنامه های اعلامی شرکت در جلسه معارفه، در آینده افزایش سرمایه ای هم مدنظر است یا خیر؟ گفت: این موضوع تابع قوانین بانک مرکزی و شاپرک است که با توجه به سهم بازار و رشد شرایط و... تصمیم می گیرد سرمایه اسمی شرکت های این صنعت به چه میزان باشد. بنابراین منتظر اعلام بانک مرکزی و شاپرک باید بود.

وی ادامه داد: با این اوصاف یکی از برنامه ها با توجه به اهداف تعریف شده، پیگیری های لازم برای افزایش سرمایه حدود 100 درصدی است که زمان و نحوه آن به اعلام نظر بانک مرکزی و شاپرک بستگی دارد.

انتهای مطلب

نام:
ایمیل:
* نظر: