کد خبر: ۵۸۳۶۳
تاریخ انتشار: ۲۸ تير ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۵
«ملت بازار» گزارش می دهد:
آخرین روز معاملاتی هفته با رشد 427 واحدی شاخص و ورود این متغیر به کانال 80 هزار واحد به پایان رسید تا امیدواری ها نسبت به بهبود شرایط بازار سهام بیشتر شود.

به گزارش ملت بازار، آخرین روز معاملاتی هفته با وجود توقف تعداد زیادی از نمادهای معاملاتی پر رونق بود شاهد رشد چشم گیر بسیاری از صنایع بازار بودیم. در این میان اکثر صنایع بازار معاملات پر رونقی داشتند با این وجود روند داد و ستدها در گروه های دارویی و محصولات کاغذی پر عرضه بود. به نظر می رسد نقدینگی قابل توجهی در حال ورود به بازار سهام است انتظار می رود به زودی شاهد تحولات مثبتی در معاملات بورس باشیم. به طوری که در جریان معاملات امروز شاخص بورس به راحتی سطوح مقاومتی را از پیش رو برداشت و وارد کانال 80 هزار واحد شد تا امیدواری ها نسبت به بورس افزایش یابد.

از سویی دیگر با اتمام فصل مجامع شرکت های بورسی به آرامی برای ارائه گزارش های 3 ماهه آماده می شوند که با در نظر گرفتن گزارش های تولید و فروش ماهانه پیش بینی می شود شرکت ها گزارش های 3 ماهه مثبتی به بازار سهام ارائه کنند.

از مهم ترین تحولات امروز بازار سهام میتوان به استقبال گسترده فعالان بازار از «پرداخت» و تشکیل صف خرید 130 میلیونی و همچنین لغو مجامع چند بانک از جمله بانک صادرات اشاره کرد.

به این ترتیب در پایان معاملات امروز بازار سهام در حالی که نمادهای «پارسان ، وغدیر و فخوز» با رشد 76، 57 و 51 واحدی بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس داشتند این متغیر بدون هیچ مقاومتی با رشد 427 واحدی مواجه و در 80 هزار و 162 واحد به تثبیت رسید. شاخص کل هم وزن نیز با رشد 150 واحدی در 17 هزار و 541 واحد به کار خود خاتمه داد.

در همین حال ارزش روز بازار سهام شرکت های بورسی به 322 هزار و 599 میلیارد تومان رسید.

بنابر این گزارش در جریان معاملات امروز یک میلیارد و 115 میلیون سهم و اوراق بهادار به ارزش 273 میلیارد تومان در 38 هزار و 484 دفعه بین سهامداران داد و ستد شد که «رتاپ» با داد و ستد 19 میلیون سهم بیشترین حجم معاملات و «کاما» با ارزش 8.3 میلیارد تومان بیشترین ارزش معاملات را از آن خود کردند.

از سویی دیگر روند معاملات فرابورس نیز به تبعیت از بورس پر رونق بود و شاخص این بازار کوچک معاملاتی نیز روند رو به رشد قابل توجهی را در پیش گرفت و در حالی که نمادهای «زاگرس، میدکو، بمپنا، ارفع و دماوند» بیشترین تاثیر را بر شاخص داشتند با رشد 8.4 واحدی مواجه و در 920 واحد به تثبیت رسید.

همچنین ارزش روز بازار سهام شرکت های فرابورس نیز به 56 هزار و 257 میلیارد تومان رسید.

به این ترتیب در پایان معاملات امروز 172 میلیون سهم و اوراق بهادار به ارزش 165 میلیارد تومان در 21 هزار و 747 دفعه بین سهامداران داد و ستد شد که «ارفع» با داد و ستد 28 میلیون سهم به ارزش 8.8 میلیارد تومان بیشترین حجم و ارزش معاملات را از آن خود کرد.

در بازارهای موازی قیمت طلا در بازارهای داخلی قیمت طلا به روند نزولی خود ادامه داد و هر گرم طلای 18 عیار با افت 23 تومانی به 113 هزار و 828 تومان رسید. هر قطعه سکه بهار آزادی نیز با 500 تومانی به یک میلیون و 205 هزار تومان رسید.

همچنین در بازار ارز هر دلار امریکا با افت 10 ریالی به 3777 تومان رسید.

ملت بازار- مهدی زمانی

انتهای مطلب

برچسب ها: بورس ، فرابورس ، شاخص کل
نام:
ایمیل:
* نظر: