بانک ها و بازار پول
مدیرعامل سازمان حسابرسی مطرح کرد:

تعلل ۱۰ ساله بانک مرکزی در استانداردسازی صورت‌های مالی بانک‌ها

رئیس سازمان حسابرسی با بیان اینکه بانک مرکزی طی ۱۰ سال گذشته صورتهای مالی بانکها را استاندارد نکرده گفت: اصرار بانک مرکزی در اعمال یک باره اصلاحات در سال جاری باعث منفی شدن تراز بسیاری از بانکها می‌شود.
۰۸ اسفند ۱۳۹۵
در آخرین جلسه بانک‌ها در سال 95 صورت گرفت؛

تعیین کارگروه ویژه سیستم بانکی

بانکداران درحالی آخرین جلسه جمعی خود در سال ۹۵ را برگزار کرده اند که موضوع سود های پرداختی خودروسازان را مورد بحث جدی قرار دادند.
۰۸ اسفند ۱۳۹۵
رییس کل بانک مرکزی خبر داد:

افشای 4 ریسک بانک‌ها برای تطبیق با استانداردهای بین‌المللی

رئیس کل بانک مرکزی در خصوص اقدامات انجام شده در بانک مرکزی در جهت تطبیق با استانداردهای بین‌المللی گزارشگری مالی از افشای ریسک‌های ۴ گانه صنعت بانکداری خبر داد.
۰۷ اسفند ۱۳۹۵
درسفرهیات بانکی ایران به کولالامپور مطرح شد؛

گسترش همکاری های تجاری ایران و مالزی با ارزهای محلی

معاون ارزی بانک مرکزی در دیدار با همتای مالزیایی خود بر گسترش همکاری های تجاری بین ایران و مالزی با ارزهای محلی تاکید کرد و گفت: سیاست کنونی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، تسهیل معاملات تجاری با ارزهای محلی و پیمان ارزی متمرکز است.
۰۷ اسفند ۱۳۹۵

اطلاعات بانکی افراد در اندونزی غیرمحرمانه می شود

دولت اندونزی درصدد است با تصویب و اجرای فوری مقرراتی به سیاست محرمانگی حساب های بانکی افراد در این کشور جنوب شرق آسیا پایان دهد و در عین حال به مقامات دریافت کننده مالیات نیز اجازه دهد مشمولان فراری پرداخت مالیات را تحت تعقیب قرار دهند.
۰۷ اسفند ۱۳۹۵

رشد 10 برابری گشایش اعتبار اسنادی بانک ملی در 10 ماهه امسال

اعتبار اسنادی گشایش شده بانک ملی جمهوری اسلامی ایران در 10 ماهه امسال از نظر شمار و مبلغ به ترتیب هشت و 10 برابر افزایش یافت.
۰۷ اسفند ۱۳۹۵
رییس کل بانک مرکزی خبر داد:

ایران منتظر دریافت پیشنهاد های بانکی باکو

رییس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران گفت: مشتاقیم پیش از سفر رییس جمهور آذربایجان به ایران، گزارشی از روند پیشرفت و اجرای پیشنهادها در زمینه موانع گسترش ارتباطات بانکی را دریافت کنیم.
۰۷ اسفند ۱۳۹۵

سقف تسهیلات فاینانس در سال آینده 50 میلیارد دلار شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی سقف تسهیلات فاینانس در لایحه بودجه سال آینده را 50 میلیارد دلار در نظر گرفتند.
۰۴ اسفند ۱۳۹۵

تایید 5 بانک روسی برای تجارت با ایران

رایزن بازرگانی ایران در روسیه با هشدار به تجار و بازرگانان ایرانی در مورد تبادلات بانکی با بانک‌های متفرقه روسیه گفت: پنج بانک روسی در فهرست بانک‌های تایید شده قرار دارند.
۰۴ اسفند ۱۳۹۵
رئیس اتاق تعاون :

بانک مرکزی برای تاسیس بانک تعاون مقاومت می کند

رئیس اتاق تعاون ایران با بیان اینکه به رغم نص صریح قانون، بانک مرکزی در برابر اعطای مجوز تاسیس بانک تعاونی غیردولتی مقاومت می‌کند، از تضعیف بخش تعاون در برنامه ششم توسعه انتقاد کرد.
۰۴ اسفند ۱۳۹۵

نظام بانکی در انتظار به روز شدن قانون

تلاش قوای مجریه و مقننه برای به روز شدن قوانین بانکداری ایران منطبق با اصول شریعت به تهیه 2 لایحه در دولت و یک طرح در مجلس منجر شده است اما هیچ یک از این دو هنوز تبدیل به قانون نشده اند.
۰۴ اسفند ۱۳۹۵
با اعلام رسمی بانک کشاورزی به مجلس؛

قانون بخشودگی سود جرائم وام های کمتر از 100 میلیون اجرا می شود

عضو هیات رییسه مجلس گفت: بانک کشاورزی رسما به مجلس اعلام کرد که قانون بخشودگی سود جرائم وام های زیر 100 میلیون را اجرایی می کند.
۰۴ اسفند ۱۳۹۵
مدیرکل نظارت بر بانک‌ها خبر داد:

رفع مشکل نقدینگی کاسپین پس از اتمام فرایند انتقال دارایی‌ها

مدیرکل نظارت بر بانک‌ها و موسسات اعتباری بانک مرکزی با تاکید بر ضرروت انتقال دارایی‌ها و بدهی‌های تعاونی‌های اعتباری منحله به موسسه کاسپین، در خصوص حل مشکل نقدینگی این موسسه گفت: قطعا بانک مرکزی مثل همیشه نقش اساسی خودش را در مواقع ضروری ایفا می‌کند.
۰۴ اسفند ۱۳۹۵
قائم مقام بانک مرکزی در دیدار با هیات هلندی تاکید کرد؛

تشریح اقدام های تهران برای دستیابی به استانداردهای بین المللی بانکی

قائم مقام بانک مرکزی در دیدار با هیات هلندی پس از تشریح اقدام های تهران برای دستیابی به استانداردهای بین المللی بانکی گفت: 2 کشور باید برای تسریع روند گسترش روابط اقتصادی مشترک اقدام کنند و شایسته نیست فقط به تبادل نظر و گسیل هیات های اقتصادی بسنده شود.
۰۴ اسفند ۱۳۹۵

ایران از شرکای سازنده بانک زیر ساخت آسیا است

مدیر عملیاتی تخصصی بانک سرمایه گذاری زیر ساخت آسیا (AIIB) گفت: این مجموعه، جمهوری اسلامی ایران را به عنوان یکی از شرکای بسیار خوب خود قلمداد می کند و بر تسریع در سرمایه گذاری در این کشور تاکید دارد.
۰۴ اسفند ۱۳۹۵