بانک ها و بازار پول

اعتراض ایران به تصمیم اخیر دادگاه لوکزامبورگ در توقیف دارایی بانک مرکزی

بانک مرکزی ضمن اعلام اعتراض ایران به تصمیم اخیر دادگاه لوکزامبورگ در توقیف دارایی های کشورمان تاکید کردکه این تصمیم به معنای اجرای رأی دادگاه آمریکایی نیست.
۰۶ فروردين ۱۳۹۶
با تایید هیات وزیران صورت گرفت؛

افزایش سرمایه 50 هزار میلیارد ریالی بانک مسکن

مدیرعامل بانک مسکن گفت: با تایید هیات وزیران، افزایش ٥٠ هزار میلیارد ریالی سرمایه بانک به تصویب مجمع عمومی بانک رسید.
۰۵ فروردين ۱۳۹۶

اعضای بانک زیرساخت آسیا به 70 عضو رسید

رئیس بانک سرمایه‌گذاری زیرساخت آسیا (AIIB) در پکن اعلام کرد که شمار اعضای این بانک که جمهوری اسلامی ایران نیز یکی از اعضای هیات موسس آن است، به 70 عضو افزایش یافته است.
۰۵ فروردين ۱۳۹۶

اعلام ساعت کاری ساتنا، پایا و شاپرک در نوروز 96

بانک مرکزی ساعت پایان پذیرش دستور پرداخت های بین بانکی مشتریان و نحوه تسویه ساتنا، پایا و شاپرک را در ایام نوروز 96 به بانک ها ابلاغ کرد.
۲۸ اسفند ۱۳۹۵

زمزمه‌های صدور «مستر کارت» در برخی بانکهای خصوصی

برخی بانکهای خصوصی عملیات صدور «مسترکارت» را آغاز کرده و مشتریان می‌توانند درخواست خود را ارایه کنند. حداقل مبلغ مسترکارت ۱۰۰ یورو و سقف آن ۳۰۰۰ هزار یورو است.
۲۸ اسفند ۱۳۹۵
مدیرعامل شرکت کارت اعتباری کیش خبر داد:

به کارگیری سولارپات برای اولین بار در کشور

مدیرعامل شرکت کارت اعتباری کیش گفت: سولارپات یک ابزار سبز در حوزه پرداخت است که برای اولین بار در کشور تأمین انرژی موردنیاز برای پرداخت الکترونیکی را از سیستم انرژی خورشیدی تامین می کند.
۲۵ اسفند ۱۳۹۵
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اعلام کرد:

قدردانی مجلس از اقدامات موثر بانک شهر در حمایت از محیط زیست

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به موفقیت بانک شهر در ارائه خدمات الکترونیک، این خدمات را در زندگی شهروندان و به ویژه درحمایت از محیط زیست قابل قدردانی دانست.
۲۵ اسفند ۱۳۹۵
یکسال پس از صدور مجوز تاسیس کاسپین اعلام شد:

تحویل 5 تعاونی از 8 تعاونی منحله به موسسه اعتباری کاسپین

معاونت نظارتی بانک مرکزی اعلام کرد: دارایی های پنج تعاونی اعتبار منحله الزهرا، دامداران و کشاورزان کرمانشاه، عام کشاورزان مازندران، حسنات و امیدجلین به موسسه اعتباری کاسپین منتقل شده است.
۲۵ اسفند ۱۳۹۵
با حضور مدیران بانکی ؛

راهکارهای توسعه روابط بانکی ایران و آمریکای لاتین بررسی شد

توسعه روابط بانکی و مالی میان ایران و کشورهای منطقه آمریکای لاتین با حضور نمایندگان بانک های دولتی و خصوصی کشور و مدیران ستاد برجام وزارت امور خارجه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
۲۵ اسفند ۱۳۹۵

نرخ بهره بانکی در آمریکا افزایش یافت

نشست بانک مرکزی آمریکا (فدرال رزرو) در حالی دیروز آغاز شد که مهمترین محور این نشست دو روزه افزایش نرخ بهره بانکی در آمریکا اعلام شده است.
۲۵ اسفند ۱۳۹۵
نماینده بانک مرکزی در غرب کشور خبر داد:

واگذاری کامل تعاونی «دامداران و کشاورزان کرمانشاه» به موسسه کاسپین

نماینده بانک مرکزی در غرب کشور از واگذاری کامل تعاونی «دامداران و کشاورزان کرمانشاه» به موسسه اعتباری «کاسپین» خبر داد و گفت: از این پس کاسپین پاسخگوی سپرده‌ گذاران است.
۲۵ اسفند ۱۳۹۵
پاسخ بانک مرکزی به نامه‌نگاری مجلس؛

جزییات جدید از پرونده کاسپین اعلام شد

بانک مرکزی اعلام کرد:اعتراض های اخیر مربوط به سپرده‌گذاران تعاونی‌های اعتبار منحله است نه سپرده‌گذارانی که پس از تأسیس موسسه اعتباری کاسپین، اقدام به سپرده‌گذاری کرده‌اند.
۲۴ اسفند ۱۳۹۵

رشد 37 درصدی پرداخت تسهیلات بانکی در سال 95

نظام بانکی در 11 ماه نخست امسال، 4 هزار و 775 میلیارد و 800 میلیون ریال تسهیلات به بخش های اقتصادی تسهیلات پرداخت کردند که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل معادل 37.1 درصد افزایش داشته است.
۲۴ اسفند ۱۳۹۵
مدیر عامل صندوق ضمانت سپرده‌ها خبر داد:

تشکیل صندوق ضمانت سپرده با عضویت ۳۸ بانک و موسسه مالی

مدیرعامل صندوق ضمانت سپرده‌ها گفت: صندوق ضمانت سپرده‌ها براساس قانون برنامه پنجم توسعه تشکیل شده و برای ضمانت پول‌های مردم نزد بانک‌ها است، تا کنون ۳۸ بانک و موسسه مالی و اعتباری عضو صندوق شده‌اند.
۲۴ اسفند ۱۳۹۵
از ماه جاری میلادی کلید می‌خورد؛

عرضه صکوک توسط 3 بانک بین‌المللی

منابع مطلع اعلام کردند دولت عربستان با سه بانک بزرگ اروپایی و آمریکایی توافق کرده است تا از طریق آنها اوراق قرضه اسلامی عرضه کند.
۲۴ اسفند ۱۳۹۵