بانک ها و بازار پول
از سوی رییس اتاق اصناف ایران؛

شرایط پرداخت 3 میلیارد ریال تسهیلات به کسبه پلاسکو اعلام شد

رییس اتاق اصناف ایران شرایط پرداخت تسهیلات 3 میلیارد ریالی را به کسبه پلاسکو اعلام کرد و گفت: کسبه پلاسکو سه هفته فرصت دارند تا در مجتمع تجاری نور مستقر شوند و سپس از این تسهیلات استفاده کنند.
۰۴ تير ۱۳۹۶

همکاری بانک های صادرات و ملی در حوزه فناوری اطلاعات

بانک های ملی و صادرات ایران با امضای تفاهم نامه ای از این پس در زمینه فناوری اطلاعات با یکدیگر همکاری می کنند.
۰۴ تير ۱۳۹۶
با پیشرفت 60 درصدی صورت گرفت؛

اختصاص 300 هزار میلیارد ریال تسهیلات بانکی به بنگاه های اقتصادی

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران گفت: امسال 300 هزار میلیارد ریال از منابع بانکی به بنگاه های اقتصادی، واحدهای معدنی و طرح های بالای 60 درصد پیشرفت فیزیکی اختصاص یافته است.
۰۴ تير ۱۳۹۶
در 2ماه نخست سال 96 صورت گرفت؛

پرداخت تسهیلات 8041 میلیارد ریالی خرید کالا از سوی بانک ملی

بانک ملی ایران در 2ماه نخست امسال بیش از 8 هزار و 41 میلیارد ریال تسهیلات برای تهیه لوازم، وسایل و کالاهای مورد نیاز خانوارها پرداخت کرد.
۰۴ تير ۱۳۹۶

پذیره نویسی صندوق سرمایه گذاری اعتماد بانک ملی الکترونیکی می شود

مدیرعامل کارگزاری بانک ملی از آغاز اقدام هایی برای پیاده سازی پذیره نویسی صندوق سرمایه گذاری «اعتماد» به صورت الکترونیکی خبر داد.
۰۴ تير ۱۳۹۶

اعطای وام 300 میلیون تومانی به پلاسکونشینان با سود 18 درصد!

سود وام‌های بانکی کسبه پلاسکو ۱۸ درصد تصویب شده است و بر همین اساس به گفته رئیس اتحادیه پیراهن دوزان، بسیاری از کسبه ترجیح دادند از دریافت این وام صرف‌نظر کنند.
۰۳ تير ۱۳۹۶

رشد ۳۶ درصدی چک‌های برگشتی در اردیبهشت 96

با اعلام بانک مرکزی،از حدود هشت میلیون فقره چک مبادله شده در طول یک ماه، نزدیک به ۱.۵ میلیون فقره آن برگشت خورده که نشان از رشد ۳۶ درصدی چک‌های برگشتی دارد.
۰۳ تير ۱۳۹۶

پرداخت ۸ هزار فقره تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم تا پایان اردیبهشت ۹۶

بانک مسکن تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری بیش از هشت هزار فقره تسهیلات از محل صندوق پس انداز مسکن یکم به متقاضیان پرداخت کرد.
۰۳ تير ۱۳۹۶
بانک مرکزی اعلام کرد:

توقف موسسه مالی «حافظ» از سوی بانک مرکزی

بانک مرکزی در اطلاعیه ای اعلام کرد: دستور قضایی توقف فعالیت شعب موسسه حافظ به نیروی انتظامی ارسال شد و از هموطنان درخواست می‌شود، به منظور جلوگیری از به مخاطره افتادن اموال خود به هیچ وجه نزد موسسه جعلی مذکور سپرده‌گذاری نکنند.
۰۳ تير ۱۳۹۶
سفیر ایران در لندن تاکید کرد؛

امکان توسعه روابط بانکی ایران پس از ادامه تعلیق محدودیت‌های FATF

سفیر ایران در لندن ضمن استقبال از تصمیم اخیر گروه بین‌المللی اقدام مالی (FATF) مبنی بر ادامه تعلیق محدودیت‌های اعمال‌شده علیه ایران، عنوان کرد: این تصمیم امکان توسعه روابط بانکی و مالی با ایران را تضمین می کند.
۰۳ تير ۱۳۹۶
با حضور ناطق نوری و رییس کل بانک مرکزی؛

زورخانه بانک مرکزی افتتاح شد

آیین گشایش زورخانه بانک مرکزی با حضور سیف و میانداری میهمان ویژه مراسم حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر ناطق نوری برگزار شد.
۳۱ خرداد ۱۳۹۶

پرداخت سود بانکی به گندمکاران بابت دیرکرد مطالبات از سوی بانک کشاورزی

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانک کشاورزی گفت: طبق مصوبه اخیر دولت، گندمکاران بابت تاخیر دریافت مطالباتشان سودبانکی دریافت می کنند.
۳۱ خرداد ۱۳۹۶

رونمایی از یارا کارت اعتباری بانک کشاورزی

یارا کارت اعتباری بانک کشاورزی با هدف خدمات رسانی مناسب به مشتریان جهت خرید کالا و خدمات امروز با حضور معاون نظارتی بانک مرکزی و مدیرعامل بانک کشاورزی ایران رونمایی شد.
۳۰ خرداد ۱۳۹۶

وصول مطالبات 6 میلیون یورویی ایران از کوبا توسط صندوق ضمانت صادرات

صندوق ضمانت صادرات ایران اعلام کرد: تاکنون 6 میلیون یورو از بدهی کوبا به ایران براساس یادداشت تفاهم نامه سه جانبه ای که شهریور پارسال توسط صندوق و به همراه بانک توسعه صادرات با بانک اکستریودو این کشور به امضا رسید، وصول شده است.
۳۰ خرداد ۱۳۹۶
رئیس اتاق تعاون ایران خبر داد:

تزریق تسهیلات 1.5 میلیارد دلاری از مسیر تعاونی‌ها

رئیس اتاق تعاون ایران، با حداکثر 30 تا 50 میلیون تومان می‌توان یک شغل پایدار مولد ایجاد کرد، این درحالی است که در سایر بخش‌ها با چند برابر این مبالغ هم شاید نتوان شغل پایدار ایجاد کرد.
۳۰ خرداد ۱۳۹۶