اقتصادی

استفاده از سرویس «تماس بان» رایگان است

همراه اول اعلام کرد: طی روزهای اخیر مطلبی با مضمون هزینه دار بودن استفاده از سرویس «تماس بان» در شبکه‌های اجتماعی در حال انتشار بوده که کاملاً نادرست است.
۰۷ فروردين ۱۳۹۶

توزیع 50 هزارتن سیب و پرتقال برای تنظیم بازار میوه نوروز 96

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران اعلام کرد: با بهره گیری از ظرفیت شبکه سراسری تعاونی ها تاکنون 50 هزار تن سیب و پرتقال برای تنظیم بازار میوه نوروز 96 توزیع شده است.
۰۷ فروردين ۱۳۹۶

مرغ کیلویی 7 هزار تومان شد

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام، گفت: هیچ کمبودی در عرضه مرغ و گوشت قرمز در ایام تعطیلات نوروزی وجود ندارد و مرغ گرم کیلویی 7 هزار تومان و گوشت گوساله کیلویی 31 هزار تومان عرضه می‌شود.
۰۷ فروردين ۱۳۹۶
معاون وزیر اقتصاد خبر داد:

خروج بخش‌های اقتصادی کشور از رکود در سال 95

معاون اقتصادی وزیر اقتصاد گفت: براساس آمار مقدماتی حساب‌های ملی که در رابطه با سه ماهه نخست و دوم سال 95 توسط بانک مرکزی اعلام شده، می‌توان گفت بیشتر بخش‌های اقتصادی کشور از رکود خارج شده‌اند.
۰۷ فروردين ۱۳۹۶

افزایش ۶ درصدی بارش‌های کشور در فروردین 96

ارتفاع بارش‌های کشور از ابتدای مهرماه جاری تا روز شنبه ۵ فروردین به بیش از ۱۸۳ میلی‌متر رسید.
۰۷ فروردين ۱۳۹۶

ارزش صادرات فرآورده‌های نفتی توسط بخش خصوصی اعلام شد

رییس اتحادیه فرآورده های نفت، گاز و پتروشیمی ارزش صادرات این اتحادیه در سال ۱۳۹۵ را اعلام کرد.
۰۷ فروردين ۱۳۹۶

دلار بانکی ارزان شد

بانک مرکزی امروز دوشنبه نرخ برابری 39 ارز عمده را اعلام کرد که بر مبنای آن ارزش 6 ارز همچون دلار آمریکا نسبت به دیروز کاهش یافت، 28 ارز دیگر از جمله یورو و پوند انگلیس رشد قیمت داشت و پنج ارز نیز ثابت ماندند.
۰۷ فروردين ۱۳۹۶
قائم مقام وزیر نیرو:

هزینه تامین سرمایه در خارج ارزانتر از ایران است

قائم مقام وزیر نیرو گفت: این وزارتخانه در نظر دارد فقط در مواردی که سرمایه های داخلی جوابگو نیست، به سرمایه گذاری های خارجی که هزینه هایی به مراتب پایین تر از داخل دارند، روی آورد.
۰۷ فروردين ۱۳۹۶

توافق وین برای کنترل بازار نفت تا شهریور 96

کویت، روسیه، عمان،الجزایر و ونزوئلا در جلسه کمیته مشترک نظارت بر اجرای توافق نفتی وین مهم ترین تحولات مرتبط باقیمت نفت در بازارهای جهانی و حفط ثبات قیمت را مورد بررسی قرار داده و پیشنهاد کردند توافق وین 6 ماه دیگر تمدید شود.
۰۷ فروردين ۱۳۹۶
وزیر نفت کویت :

قیمت نفت گران می شود

وزارت نفت کویت ضمن ابراز رضایت از شرایط حکمفرما بر بازارهای جهانی نفت و نتایج نشست کمیته نظارت بر اجرای توافق نفتی وین از افزایش قیمت نفت در بازارهای جهانی خبر داد .
۰۷ فروردين ۱۳۹۶
معاون وزیر صنعت :

تعلل بیمه های اروپایی برای فاینانس پروژه های ایران

معاون وزیر صنعت با بیان اینکه بسیاری از بیمه های اروپایی هنوز پوششی برای فاینانس پروژه های ایران ندارند،گفت: مشکل بیمه ساچه با ایران در مورد اعتبارات تعریف شده در گذشته هنوز برطرف نشده است.
۰۷ فروردين ۱۳۹۶

کاهش نرخ دلار و افزایش قیمت سکه بهار آزادی طرح جدید در بازار تهران

صرافان ارز و سکه امروز (یکشنبه) هر دلار آمریکا را با 80 ریال کاهش قیمت نسبت به دیروز ( پنجم فروردین)، 37 هزار و 377 ریال داد و ستد کردند، اما هر قطعه سکه طلای بهار آزادی طرح جدید با افزایش دو هزار ریالی در کانال 12 میلیون ریالی باقی ماند.
۰۶ فروردين ۱۳۹۶
در عملکرد 10 ماهه؛

ارزش صادرات تولیدات معدن و صنایع معدنی به 5.4 میلیارد دلار رسید

براساس آمار گمرک، ارزش صادرات بخش معدن وصنایع معدنی ایران در دوره 10 ماهه منتهی به دی ماه، برابر با 5.4 میلیارد دلار ثبت شد که 15.3 درصد از کل صادرات را در این مدت شامل می شود.
۰۶ فروردين ۱۳۹۶

رشد پنج درصدی جابجایی مسافر از طریق ناوگان ریلی کشور نسبت به سال گذشته

مدیرکل برنامه‌ ریزی و نظارت بر خدمات مسافری راه‌آهن با اشاره به میزان تردد مسافر در دور اول سفرهای نوروزی از 25 اسفند 95 تا 4 فروردین 96 گفت: طی این مدت 821 هزار مسافر از طریق ناوگان حمل‌ونقل ریلی جابجا شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 5درصد رشد داشته است.
۰۶ فروردين ۱۳۹۶
طی 60سال در کشور رخ داد؛

نرخ رشد جمعیت مناطق شهری کشور از 5.2 به 1.97درصد رسید

رشد جمعیت مناطق شهری کشور که طی سال های 1335تا1345 برابر با 5.2درصد بود ، در سال 1395 به 1.97 درصد رسید، بالاترین نرخ رشد جمعیت مناطق شهری کشور مربوط به دهه ی 1355تا 1365 و برابر با 5.41 درصد بود.
۰۶ فروردين ۱۳۹۶

افزایش 18 درصدی پروازهای فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره)

معاون فرودگاهی شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) گفت: بیش از دوهزار پرواز از تاریخ 25 اسفند 1395 لغایت چهارم فروردین 1396 از این فرودگاه بین المللی انجام شده که نسبت به دوره مشابه گذشته 18 درصد رشد نشان می دهد.
۰۶ فروردين ۱۳۹۶

ثبات نرخ ارزهای بانکی در روز تعطیلی بازارهای جهانی

تعطیلی هفتگی بازارهای جهانی سبب شد تا نرخ 39 ارز عمده بانکی امروز (یکشنبه) در بانک مرکزی نسبت به دیروز تغییری نکند.
۰۶ فروردين ۱۳۹۶

سومین هواپیمای خریداری شده ایران از ایرباس در مهرآباد به زمین نشست

دیروز سومین هواپیمای خریداری شده از شرکت فرانسوی ایرباس از نوع پهن پیکر مدل A320-200 در فرودگاه مهرآباد به زمین نشست.
۰۶ فروردين ۱۳۹۶
به مناسبت روز جهانی «ساعت زمین»؛

مراکز عمومی امروز برای یک ساعت خاموش می‌شوند

امسال نیز به مناسبت روز جهانی «ساعت زمین» امروز، شنبه ۵ فروردین، لامپ‌های مراکز عمومی کشور از جمله وزارت نیرو برای یک ساعت خاموش می‌شود.
۰۵ فروردين ۱۳۹۶

فعالیت خط دریایی چابهار- عمان با ظرفیت سه روز در ایام نوروز

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان گفت: خط دریایی چابهار- مسقط در روزهای اول، هشتم و هم‌چنین ۱۵ فروردین به صورت چارتر فعالیت دارد و مسافران نوروزی را جابجا می‌کند.
۰۵ فروردين ۱۳۹۶