اخبار اقتصادی
مدیرعامل شرکت عمران پرند خبر داد؛

تکمیل سایت مسکن مهر پرند تا خرداد 96

مدیرعامل شرکت عمران شهرجدید پرند بااعلام این‌که هیچ افزایش قیمتی در مسکن مهر این شهر نداریم، گفت: باافزایش میزان وام، مسکن مهر شهر پرند تا پایان دولت یازدهم تکمیل می‌شود.
۰۸ اسفند ۱۳۹۵
با اعلام شرکت رولز رویس؛

فروش 100 موتور هواپیمابه ایران تکذیب شد

یک مقام مسئول درشرکت رولز رویس ضمن تکذیب خبر فروش ۱۰۰ موتور هواپیما به ایران، از فروش یک موتور و در لیست بودن سه موتور دیگر برای فروش به شرکت هواپیمایی آسمان خبر داد.
۰۸ اسفند ۱۳۹۵

افزایش اثرگذاری توافق نفتی اوپک در سال 2018

کاهش تولید نفت کشورهای تولیدکننده نفت عضو و غیر عضو اوپک نشان می دهد دورنمای پایبندی به توافق کاهش تولید، روشن است.
۰۸ اسفند ۱۳۹۵

جنگ لفظی تجاری میان آمریکا و آلمان

رئیس حزب CDU/CSU faction آلمان اعلام کرد: در صورتی که دولت جدید آمریکا علیه کالاهای آلمانی و اروپایی تعرفه گمرکی اعمال کند آلمان و اروپا نیز باید اقدام متقابلی انجام دهند.
۰۸ اسفند ۱۳۹۵
مدیرعامل شرکت رجا خبر داد:

فروش یک چهارم ظرفیت بلیت‌های نوروزی

مدیرعامل حمل‌ونقل ریلی شرکت رجا اعلام کرد: در شرایطی که برای سفرهای نوروزی ۱۳۹۶ حدود یک میلیون صندلی ظرفیت برای مسافران در نظر گرفته شده است تاکنون تنها حدود ۲۲۰ هزار بلیت به فروش رفته و ظرفیت حدود ۷۵۰ هزار نفری هنوز برای خرید بلیت باقی‌مانده است.
۰۸ اسفند ۱۳۹۵

پیشنهاد 2 میلیون تومانی حداقل مزد کارگران در سال 96

در حالی که نمایندگان کارگران در شورای عالی کار بر ارتقای سطح معیشت کارگران و کاهش هزینه‌های زندگی خانوار تاکید دارند، نمایندگان کارفرمایان می‌گویند که دولت خود را از حل موضوع دستمزد کارگران کنار کشیده و پاسخگوی نیاز کارگران و کارفرمایان نیست.
۰۸ اسفند ۱۳۹۵
مدیرکل بازرسی سازمان حمایت:

نظارت بر بازار شب عید آغاز شد

در حالی که بازار رنگ و بوی شب عید به خود گرفته است، مدیر کل بازرسی و امور قاچاق سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان از اجرای طرح نظارتی ویژه نوروز ۱۳۹۶ در سراسر کشور خبر داد.
۰۸ اسفند ۱۳۹۵

مبدا و مقصد 36000 میلیارد تومان یارانه‌ ها کجا است ؟

گرچه چهار محل درگیر اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها بوده و تامین کننده منابع آن به شمار می‌روند، اما تمام آنها توان پرداخت منابع را ندارند.در مجموع محل‌های چهارگانه تا حدود ۳۶ هزار میلیارد تومان به حساب سازمان هدفمندی یارانه‌ها واریز می‌کنند.
۰۸ اسفند ۱۳۹۵

چین بزرگترین خریدار و فروشنده کالا به ایران

بر اساس آخرین آمارها از حجم و میزان مبادلات تجاری ایران در ۱۱ ماه ابتدایی امسال، چین همزمان بزرگترین خریدار کالای ایرانی و از سوی دیگر مهمترین کشور صادرکننده کالا به ایران است.
۰۸ اسفند ۱۳۹۵
هشدار به فعالان دخانیات؛

فروش سیگار و تنباکو بدون پروانه تخلف است

رییس مرکز برنامه‌ریزی و نظارت بر دخانیات در خصوص ثبت دقیق نشانی انبارهای نگهداری محصولات دخانی از جمله سیگار و تنباکو به تولیدکنندگان، واردکنندگان و توزیع‌کنندگان هشدار داد.
۰۸ اسفند ۱۳۹۵
سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا خبر داد:

اجرای طرح رجیستری تلفن همراه تا تیر 96

سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز از افزایش ۱۲۰ درصدی قاچاق کالای مکشوفه در سال جاری خبر داد و گفت: قاچاق تلفن همراه به ویژه گوشی‌های آیفون با طرح رجیستری که تا تیرماه سال آینده اجرایی می‌شود، به حداقل برسد.
۰۸ اسفند ۱۳۹۵

تصمیم آلمان برای سرمایه گذاری در بخش انرژی ایران

شرکت «بی.اِی.اس.اف» آلمان به عنوان بزرگ ترین شرکت صنایع شیمیایی جهان اعلام کرد که قصد دارد از طریق شرکت های زیر مجموعه خود شرایط همکاری در بخش انرژی ایران را بررسی کند.
۰۸ اسفند ۱۳۹۵
وزیر نیرو خبر داد:

بازگشایی خط اعتباری ایتالیا در صنایع آب و برق ایران

وزیر نیرو با اشاره به بازگشایی خط اعتباری ایتالیا برای سرمایه گذاری شرکتهای ایتالیایی در صنایع آب و برق ایران، گفت: احداث ۷ هزار مگاوات بخش بخار در نیروگاه‌های گازی در دستور کار قرار دارد.
۰۸ اسفند ۱۳۹۵

افزایش 19000 تومانی قیمت نیم‌ سکه بهار آزادی

در بازار امروز سکه تمام طرح جدید با افزایش ۴۰۰۰ تومانی قیمت در مقایسه با دیروز،‌ یک میلیون و ۲۰۸ هزار تومان عرضه می‌شود و دلار آمریکا نیز ۳۷۷۹ تومان قیمت دارد.
۰۸ اسفند ۱۳۹۵
مدیرعامل شرکت حمل و نقل ریلی رجا خبر داد:

ورود 30 واگن نو و بازسازی شده به ناوگان رجا در نوروز 96

مدیرعامل شرکت حمل و نقل ریلی رجا با بیان اینکه 12 واگن تولید داخل نو و 18 واگن بازسازی شده نوروز 96 وارد ناوگان رجا می‌شود، یکی از مشکلات ترانست‌ها را نبود سوخت استاندارد یورو 3 در کشور دانست.
۰۸ اسفند ۱۳۹۵

نفت اوپک 53 دلاری شد

هر بشکه سبد نفتی اوپک با افزایش 47 سنتی به بشکه‌ای 53.95 دلار رسید که تنها 30 سنت بالاترین قیمت سال فاصله دارد؛ البته این نوع نفت طی 2 هفته گذشته بیش از 53 دلار معامله شده است.
۰۸ اسفند ۱۳۹۵
معاون وزیر نفت خبر داد:

صادرات 10 میلیارد دلار محصولات پتروشیمی

معاون وزیر نفت گفت: با راه‌اندازی واحدهای پتروشیمی در پارسال صادرات محصولات پتروشیمی به ۱۹میلیون تن به ارزش نزدیک به ۱۰ میلیارد دلار افزایش یافته است.
۰۸ اسفند ۱۳۹۵

نرخ همه ارزهای بانکی ثابت ماند

تعطیلی بازارهای جهانی در روز یکشنبه موجب شد تا ارزش اعلامی 39 ارز عمده در بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران نسبت به روز گذشته ( شنبه ) ثابت بماند.
۰۸ اسفند ۱۳۹۵

اعلام جزییات بهای برق مصرفی در سال 96

بر اساس تصویب مجلس شورای اسلامی و به منظور حمایت از صنعت برق میزان عوارض بر هر کیلو وات ساعت برق ۵۰ ریال در نظر گرفته شد و این در حالی است که سال گذشته این عدد معادل ۳۰ ریال بود که این به معنای افزایش ۲۰ ریالی بهای هرکیلووات برق مصرفی در سال ۱۳۹۶ است.
۰۸ اسفند ۱۳۹۵

اندونزی مشتری نفت ایران می شود

وزیر هماهنگی اقتصادی اندونزی با اشاره به خرید آزمایشی یک میلیون بشکه نفت از ایران برای تطابق آن با نیازهای پالایشگاهی کشورش گفت: اندونزی پس از مشخص شدن نتیجه آزمایش نفت و تطابق آن، در آینده خریدار مستمر نفت ایران خواهد شد.
۰۸ اسفند ۱۳۹۵