اخبار سیاسی

بررسی برنامه نشست صلح سوریه از سوی ظریف و لاوروف

محمدجواد ظریف و سرگئی لاوروف وزیران خارجه ایران و روسیه در یک گفت وگوی تلفنی برنامه پیش بینی شده مذاکرات سوری- سوری در آستانه پایتخت قزاقستان را بررسی کردند.
۲۸ دی ۱۳۹۵
جان کری :

ایران به تعهدات «برجام» عمل کرد

«جان کری» وزیر خارجه آمریکا در بیانیه خود در سالگرد اجرای «برجام» با اشاره به پایبندی کامل ایران به تعهدات خود، تاکید کرد آمریکا و شرکای آن نیز به تعهدات خود عمل کردند.
۲۸ دی ۱۳۹۵

کرملین درخواست هسته ای ترامپ را رد کرد

کاخ کرملین مقر ریاست جمهوری روسیه روز دوشنبه پیشنهاد دونالد ترامپ رئیس جمهوری منتخب آمریکا برای کاهش تسلیحات هسته ای در ازای لغو تحریم های ضدروسی را رد کرد.
۲۸ دی ۱۳۹۵

هشدار اوباما به ترامپ درباره «برجام»!

باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا در نخستین سالگرد توافق هسته ای (برجام) به دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور منتخب این کشور، هشدار داد این پیمان را نمی توان به آسانی لغو کرد و نسبت به جنگ ترجیح پذیر است.
۲۸ دی ۱۳۹۵
براساس نظرسنجی موسسه گالوپ:

55 درصد آمریکایی ها احترامی برای ترامپ قائل نیستند

نتایج نظر سنجی های موسسه گالوپ نشان می دهد که 55 درصد از آمریکایی ها گفتند که برای دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهوری کشورشان هیچ احترامی قائل نیستند.
۲۸ دی ۱۳۹۵
در پیام سازمان ملل مطرح شد؛

حمایت قاطعانه سازمان ملل از «برجام»

سازمان ملل متحد در پیامی بمناسبت سالگرد اجرایی شدن توافقنامه هسته ای از عزم راسخ طرفین بر اجرای آن ابراز خرسندی کرد و خواستار ادامه پایبندی همه طرفین در اجرای مفاد آن شده است.
۲۸ دی ۱۳۹۵

پلمپ دفتر پسر و برخی مشاوران آیت‌الله هاشمی

یک سایت خبری مدعی شد: دفتر یاسر هاشمی فرزند آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و تعدادی از مشاوران آیت‌الله پلمپ شد.
۲۷ دی ۱۳۹۵

تاکید موگرینی بر پایبندی اتحادیه اروپا به «برجام»

فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز دوشنبه تاکید کرد: توافق هسته ای (برجام) توافق بسیار مهمی بخصوص برای امنیت اروپا است و اتحادیه اروپا بر اجرای آن ادامه خواهد داد.
۲۷ دی ۱۳۹۵
شریک جرم پیدا شد؛

توضیح وکیل بابک زنجانی درباره دستگیری علیرضا زیباحالت منفرد

وکیل مدافع بابک زنجانی ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص دستگیری علیرضا زیباحالت منفرد گفت : هرگونه تصمیم‌گیری درباره بابک زنجانی باید به بازجویی کامل از علیرضا زیباحالت و صدور حکم قطعی درباره وی منوط شود.
۲۷ دی ۱۳۹۵
معاون اول رییس جمهور:

عده ای به جای آمریکا به مذاکره کنندگان می تازند

معاون اول رییس جمهور گفت: فکر می کنیم در مساله مذاکرات هسته ای و توافق، کار استثنایی و تاریخی در کشور صورت گرفت و دستاوردهای آن در طول یکسال گذشته بسیار قابل توجه بوده است.
۲۷ دی ۱۳۹۵
دبیر شورای عالی امنیت ملی خبر داد:

ارایه طرح ۴ ماده‌ای ایران برای پایان بحران سوریه

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: طرح سیاسی ۴ ماده‌ای ایران برای پایان دادن به بحران جاری در سوریه مشتمل برآتش بس فوری، اجرای اصلاحات، شکل گیری گفت‌وگوهای داخلی و برگزاری انتخابات فراگیر در این کشور در گذشته ارائه شده است.
۲۷ دی ۱۳۹۵
اوباما:

نتانیاهو قبل از «برجام» هم از آمریکا عصبانی بود

باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا در تشریح روند هشت ساله ریاست جمهوری خود به مساله عصبانیت اسرائیل از دولت خود اشاره کرد و یکی از عوامل این خشم را توافق هسته ای با ایران دانست.
۲۷ دی ۱۳۹۵
رئیس جمهور در جلسه هیات دولت:

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به حق بازوی توانای رهبری بود

رئیس جمهور فقدان آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را مصیبتی بسیار ناگوار و مصداق ثلمه‌ای توصیف کرد که هیچ چیز نمی‌تواند این خلأ را جبران کند.
۲۷ دی ۱۳۹۵
هشدار جدی چین به ترامپ:

اصل «یک چین» قابل مذاکره نیست

‌در واکنش به اظهارات دونالد ترامپ رئیس جمهور منتخب آمریکا مبنی بر چانه زنی با چین در ارتباط با موضوع اصل «یک چین»، پکن به وی هشدار جدی داد.
۲۷ دی ۱۳۹۵

وزارت خارجه انگلیس بیانیه پایانی نشست صلح پاریس را امضا نکرد

وزارت امور خارجه انگلیس با صدور بیانیه ای ضمن عدم تایید بیانیه پایانی نشست صلح پاریس اعلام کرد: به دلیل دشوارتر شدن موقعیت پیش آمده در زمانی که نیاز به برقراری صلح است، نسبت به این نشست ملاحضاتی خاص مد نظر دارد.
۲۷ دی ۱۳۹۵

ایران اعدام سه زندانی بحرینی را محکوم کرد

سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه با محکومیت شدید اعدام سه زندانی بحرینی اظهار داشت: عدم شفافیت در روند محاکمه ناعادلانه این سه شهروند مورد تایید مجامع بین‌المللی و حقوق بشری و تمامی نهادهای مردمی در اقصی جهان نیز قرار گرفته است.
۲۷ دی ۱۳۹۵
وزیر کشور در دیدار نماینده نخست وزیر لهستان تاکید کرد؛

اهمیت همکاری کشورها در مبارزه با تروریسم و مواد مخدر

وزیر کشور با بیان اینکه پیش تر شاهد فعالیت تروریسم در برخی کشورهای آسیایی بودیم گفت: اینک شاهدیم که این موضوع به همه کشورها از جمله کشورهای اروپایی تسری یافته است.
۲۷ دی ۱۳۹۵
رییس جمهور در دیدار وزیر خارجه آلبانی؛

دوره پسابرجام فرصت مناسبی برای همکاری های ایران و آلبانی است

رییس جمهور در دیدار وزیر خارجه آلبانی گفت: دوره پسابرجام فرصت مناسبی برای توسعه و تعمیق همکاری های تهران – تیرانا در همه حوزه ها بویژه اقتصادی و تجاری فراهم کرده است که باید بخش های خصوصی دو کشور از این فرصت به خوبی استفاده کنند.
۲۶ دی ۱۳۹۵
رئیس پلیس بین الملل ناجا خبر داد:

عامل اصلی پرونده فساد نفتی دستگیر شد

رئیس پلیس بین الملل ناجا از دستگیری و استرداد یکی از عوامل اصلی پرونده فساد نفتی به کشور خبر داد و گفت: فرد مذکور در یکی از کشورهای آمریکای مرکزی ردیابی، دستگیر و به مقامات قضائی کشور تحویل داده شد.
۲۶ دی ۱۳۹۵

آغاز مراسم هفتمین روز درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی

مراسم هفتمین روز درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی در حرم مطهر امام(ره) آغاز شد.
۲۶ دی ۱۳۹۵